Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pamiętacie „Pomysłowego Wnuczka”? Zaradny chłopiec zawsze pomagał dziadkowi
Kinga Majewska
Kinga Majewska 16.11.2020 20:15

Pamiętacie „Pomysłowego Wnuczka”? Zaradny chłopiec zawsze pomagał dziadkowi

bajka
Fot. screen z bajki „Pomysłowy wnuczek”

Bajka Pomysłowy wnuczek, emitowana w latach 1984-1988, była niegdyś prawdziwym hitem telewizyjnym, uwielbianym przez niemalże wszystkie dzieci. O przygodach chłopca z milionem niezwykłych pomysłów, który pomagał swojemu dziadkowi, pamięta jednak niewielu. Czy jesteście w gronie osób, które z łezką w oku wspominają ten serial?

Bajka Pomysłowy wnuczek, nakręcona została w kultowym warszawskim Studiu Miniatur Filmowych. Wiedzieliście, że była to kontynuacja serialu animowanego z lat 70. – Pomysłowy Dobromir? Na przestrzeni czterech lat, wyprodukowanych zostało zaledwie 10 odcinków, choć wielu pamięta, jakby ich było co najmniej sto. Powtórki można było bowiem oglądać w nieskończoność!

Niezapomniane bajki

Niektóre bajki czy filmy zapadają w pamięć na bardzo długo. Tak jest też ze wspomnianą produkcją pt.: Pomysłowy wnuczek. Bajka bardzo szybko zyskała rzeszę fanów w całym kraju, ciesząc się niemałą popularnością. Obecnie rzadko kiedy można ją zobaczyć w telewizji, jednak wielu z nas wciąż ma ją w pamięci.

Kto z was oglądał Pomysłowego wnuczka? Jego niebywałe pomysły momentami przyprawiały o zawrót głowy. Mały chłopiec wciąż miał niezwykle kreatywne plany, a następnie próbował je realizować.

Pomysłowy wnuczek

Obok tytułowego, pomysłowego wnuczka, zawsze obok był słynny dziadek. Ten wciąż zajmował się czymś w pobliżu. Duet wnuczka i dziadka był uwielbiany zarówno przez dzieciaki, jak i dorosłych. Kto z was oglądał w przeszłości tę kultową produkcję?

Dajcie znać w komentarzu, jakie inne bajki pamiętacie ze swojego dzieciństwa. Z pewnością było ich dużo więcej, wystarczy przez chwilę sie zastanowić i ponieść się wspomnieniom.

bajka

Bajka potrafiła zaciekawić zarówno małe jak i duże dzieci.

Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy