Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Pamiętacie kultową bajkę „Jacek i Agatka”? Każde dziecko oglądało ją przed snem
Angelika Bielska
Angelika Bielska 30.11.2020 18:35

Pamiętacie kultową bajkę „Jacek i Agatka”? Każde dziecko oglądało ją przed snem

Jacek i Agatka
fot. screen YouTube – Taka Była Telewizja

Bajka Jacek i Agatka to pierwsza dobranocka, jaką emitowała Telewizja Polska w latach 1962–1973. Nic więc dziwnego, że dzisiaj jest uważana za kultową. Dawniej dzieciaki ją uwielbiały, była idealnym zakończeniem dnia, tuż przed snem.

Autorką serii była Wanda Chotomska, to właśnie ona wymyśliła pacynki – Jacka i Agatkę. Stworzył je natomiast Adam Kilian. Emisja dobranocki zawsze przypadała na godzinę 19:20. Wtedy wszystkie dzieci zasiadały przed telewizorem, by oglądać dalsze losy ulubionych pacynek.

Bajki z dawnych lat

Jacek i Agatka to kultowa bajka dla dzieci, którą emitowano w latach 1962-1973. Odcinków było niewiele, ale to wystarczyło, by najmłodsi pokochali zabawne pacynki.

Spis odcinków:

  1. Gąsior
  2. Kiermasz
  3. Wielkie sprzątanie
  4. Mleko
  5. Boże Narodzenie
  6. Gdzie są farby?
  7. Słoneczko
  8. Wakacje

Wszyscy kochali Jacka i Agatkę

Bajka niegdyś cieszyła się wielką popularnością, ale jej fani mogą nie wiedzieć wszystkiego na temat swojej ulubionej produkcji z dawnych lat. W 2011 roku na przykład wydano lokalnego dukata z wizerunkiem głównych bohaterów bajki. Moneta była projektem Pawła Wojtczaka.

Kto z was w dzieciństwie oglądał Jacka i Agatkę? Obecnie bajki wyglądają nieco inaczej. Różnią się przede wszystkim wizualnie. Są kolorowe, pełne różnorodnych bohaterów. Trzeba przyznać, że twórcy bajek mają po prostu więcej możliwości i w pełni je wykorzystują. Tęsknicie czasem za bajkami sprzed lat? Wracacie czasem do starych produkcji? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: wikipedia.org

Jacek i Agatka

Kto jeszcze pamięta losy Jacka i Agatki? A kto by sobie z chęcią je przypomniał?

Tagi: bajka
Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy