Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Oglądaliście ”Porwanie Baltazara Gąbki”? Chyba każdy uwielbiał kucharza Bartłomieja i Smoka
Kinga Majewska
Kinga Majewska 07.12.2020 18:30

Oglądaliście ”Porwanie Baltazara Gąbki”? Chyba każdy uwielbiał kucharza Bartłomieja i Smoka

bajka
fot. instagram.com/wirtualnemuzeumretro

Bajka Porwanie Baltazara Gąbki to wspaniały polski serial animowany, który został wyprodukowany w latach siedemdziesiątych na podstawie książki autorstwa Stanisława Pagaczewskiego. Ta produkcja zachwyciła niejedno dziecko! Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie bał się szpiega z Krainy Deszczowców. Karrramba!

Bajka Porwanie Baltazara Gąbki opowiadała historię słynnego badacza, który wyruszył do Krainy Deszczowców, aby badać żaby. Kiedy długo nie wracał, król kazał Smokowi Wawelskiemu oraz nadwornemu kucharzowi Bartoliniemu odnaleźć naukowca, oraz przywieźć go ponownie do Krakowa. Oglądaliście tę bajkę?

Bajki – wspomnienie dzieciństwa

Każdy z nas jako dziecko oglądał bajki, kolorowe kadry od razu przywodzą na myśl beztroskie dzieciństwo. Dawniej bajki były zupełnie inne niż obecnie i było ich zdecydowanie mniej. Dlatego każda z nich była niezwykle doceniana przez najmłodszych. Bajki nigdy się nie nudziły, mogliśmy oglądać ten sam odcinek nawet kilka razy, tylko po to, by znów z zaciekawieniem śledzić losy ukochanych bohaterów.

Wśród ulubionych produkcji z dawnych lat niewątpliwie znajduje się Porwanie Baltazara Gąbki. Oglądaliście ją w dzieciństwie? Mimo tego, że momentami dzieciaki przeżywały chwilę grozy za sprawą szpiega z Krainy Deszczowców to i tak nie mogły oderwać od ekranu wzroku.

Bajki z dawnych lat

Oprócz produkcji pt.: Porwanie Baltazara Gąbki dzieciaki uwielbiały oglądać jeszcze wiele innych. Między innymi wszystkim znaną bajkę Reksio, Bolek i Lolek czy Miś Uszatek. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu je widział.

Jakie były wasze ulubione bajki w dzieciństwie? Pochwalcie się w komentarzu. Być może część z nas przypomni sobie dawno zapomniane produkcje, które przywołają mnóstwo wspaniałych wspomnień.

bajka

Bajka była emitowana w latach 1969-1970 – później wiele dzieci oglądało powtórki.

Tagi: bajka
Powiązane
Chłopaki nie płaczą
Znasz “Chłopaki nie płaczą” na pamięć? To kto to powiedział? Nawet najwięksi fani będą mieli problemy