Atak zimy w Polsce. Niepokojąca prognoza pogody
Prognoza pogody na nadchodzące dni jest niepokojąca, wydano komunikaty m.in. na pomorzu i południu Polski. Załamanie będzie nagłe, niektóre województwa muszą szczególnie mieć się na baczności. W tych miejscach zima uderzy najmocniej.
Cieszący się z przedwczesnych symptomów wiosny nie powinni cieszyć się na zapas. Prognozy są zgodne — zamiast ciepła, czeka nas potężny atak zimy. Wydano alerty IMGW.
Prognoza pogody budzi niepokój. Cała Polska odczuje skutki
Wiemy, że na niektórych rodzajach drzew i krzewów pojawiły się już pączki, a w mediach pojawiły się nawet doniesienia o powracających bocianach. Istnieją jednak mocne przesłanki, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, co więcej — szykuje się do ataku.
Prognoza pogody na nadchodzące dni może rozczarować kierowców i wszystkich, którzy z niecierpliwością wyglądają wiosny. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne. W części kraju obowiązują żółte alerty IMGW, jednak w całej Polsce możemy spodziewać się utrudnień.
Jak przekazuje TVP Info, w weekend temperatury nocą mogą osiągnąć nawet dwucyfrowe wartości na minusie. TVN mówi zaś o intensywnych śnieżnych zamieciach w dwóch województwach: śląskim i małopolskim. Mieszkańcy tamtejszych powiatów muszą przygotować się na przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15, a nawet 20 cm.
Pozostałe regiony także odczują skutki nagłego powrotu zimy. Prognoza pogody na weekend i najbliższe dni to przede wszystkim duża amplituda temperatur, która sprawi, że na jezdniach i chodnikach może wystąpić niebezpieczne oblodzenie.
Alert pierwszego stopnia wydano dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Opady śniegu, śniegu z deszczem i samego deszczu w połączeniu z mrozem mogą okazać się zabójczą pułapką.
Alerty obowiązują maksymalnie do piątku, jednak w niedzielę znów ma dojść do załamania. Na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce przewiduje się mocne spadki temperatury.
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
Źródło: TVN24