Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Artur Orzech DOSADNIE skomentował wybór Luny na Eurowizję!
Anna Borkowska
Anna Borkowska 20.02.2024 09:23

Artur Orzech DOSADNIE skomentował wybór Luny na Eurowizję!

Artur Orzech DOSADNIE skomentował wybór Luny na Eurowizję!
Artur Orzech DOSADNIE skomentował wybór Luny na Eurowizję! Fot. Kapif

Artur Orzech jest znaną polską osobowością medialną. Jego działalność obejmuje obszary dziennikarstwa muzycznego, konferansjerki, prezentacji radiowych i telewizyjnych oraz muzyki. Jako wybitny ekspert w swojej dziedzinie, został ostatnio zapytany o swoje zdanie na temat wyboru Luny jako reprezentantki Polski podczas tegorocznej Eurowizji. Dziennikarz nie pozostał obojętny i skomentował tę kwestię dosadnie, wyrażając swoje uczucia i opinie w sposób jasny i bezpośredni.

Artur Orzech to ekspert w swoim fachu

Artur Orzech to znany polski dziennikarz muzyczny, prezenter i konferansjer. W 1983 roku współzałożył zespół rockowy Róże Europy, w którym pełnił rolę gitarzysty oraz był autorem muzyki na pierwszych dwóch płytach.

Poświęcił wiele lat na swoją karierę radiową, zaczynając od pracy w Radiu Dla Ciebie, a następnie przechodząc do radiowej Jedynki. W 2001 roku trafił do Trójki, gdzie stał się znany jako prowadzący różne audycje, takie jak "Orzech i reszta" czy "Prywatna kolekcja". Ponadto, w latach 2006–2015 był gospodarzem trzech edycji Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Artur Orzech
Artur Orzech

W 2020 roku dołączył do zespołu redakcyjnego internetowej stacji radiowej RadioSpacja.pl, gdzie prowadził audycję "Swoją drogą".

Orzech angażował się także w życie akademickie, pełniąc funkcję prorektora ds. studenckich w niepublicznej Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Dodatkowo, od 2011 roku zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.

W styczniu 2024 roku ogłoszono, że Orzech ponownie będzie komentatorem Konkursu Piosenki Eurowizji, co spotkało się z entuzjazmem jego fanów oraz miłośników tego prestiżowego wydarzenia muzycznego.

Artur Orzech musiał zapłacić karę TVP. Powodem niestawienie się w pracy Artur Orzech będzie prowadził kanał na YouTube: "Wyprzedź prezesa"

Luna i jej piosenka na Eurowizję

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji zaskakuje nie tylko fanów muzyki, ale także osobowości z samego świata artystycznego w Polsce. Okazuje się, że konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest fakt, że na preselekcje do 68. finału zgłosiło się ponad 200 wykonawców. Liczba ta jest imponująca i świadczy o popularności i prestiżu, jakie to wydarzenie zdobyło na świecie, a także w Polsce.

Wśród artystów ubiegających się o występ na Eurowizji znajdowały się znane nazwiska polskiej sceny muzycznej, które postanowiły zawalczyć o szansę reprezentowania Polski w szwedzkim Malmö. 

Natasza Urbańska, Krystyna Prońko, Kayah, Luna i Justyna Steczkowska to tylko niektóre z artystek, które postanowiły stanąć do rywalizacji. Ich udział w preselekcjach dodał temu wydarzeniu dodatkowego blasku i emocji, zwiększając tym samym oczekiwania fanów co do tegorocznej reprezentacji Polski na Eurowizji.

Wreszcie, wczoraj, po wielu tygodniach oczekiwań poinformowano, że to nikt inny, jak 24-letnia Luna, będzie nas reprezentować podczas tegorocznej Eurowizji.

Co sądzi na ten temat Artur Orzech?

Artur Orzech dosadnie o Lunie i jej piosence

Artur Orzech bardzo ciepło wypowiedział się na temat piosenki Luny i podkreślił, jak ważny jest również sam występ, czyli cała otoczka show.

"Będę oczywiście mocno wspierał. W ślad za tym wyborem przyjdzie jednak ogromna praca nad pomysłem na występ. Piosenka to jedno, a występ musi być doskonale przemyślany" - powiedział w wywiadzie dla serwisu Jastrząb Post. 

Prezenter zauważył, że ta kwestia ma szerszy kontekst, który obejmuje nie tylko samą Eurowizję, ale także zmiany, jakie zachodzą ostatnio w mediach publicznych. Wskazał na znaczenie przebudowy ustrojowej telewizji publicznej oraz jej finansowania. Zaznaczył, że w obliczu ograniczeń budżetowych trudno było zrealizować wydarzenie na tak wielką skalę, jak wcześniej, ze szczególnym uwzględnieniem występów na żywo i widowiskowych produkcji.

"Wszyscy skupią się na tym, kto nas będzie reprezentować. Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Ale należy spojrzeć w szerszym kontekście, jakim jest przebudowa ustrojowa telewizji publicznej i finansowanie jej. Nie dało się tego zrealizować tak, jak wcześniej - z dużym widowiskiem, ze śpiewaniem na żywo. To już pytanie do instytucji państwowych o finansowanie TVP. Telewizja zrobiła wszystko, co możliwe. Wierzę, że komisja dokonała najlepszego wyboru" - podsumował.

Wypowiedź prezentera wskazuje na konieczność spojrzenia na sytuację w mediach publicznych w szerszym kontekście politycznym i finansowym. Orzech wyraził przekonanie, że pomimo ograniczeń, TVP dokonała najlepszego wyboru w możliwych warunkach. 

Jego słowa mogą skłonić do refleksji na temat roli mediów publicznych oraz wyzwań, jakie stoją przed instytucjami medialnymi w obliczu zmieniających się realiów finansowych i kulturowych.

Tagi: Artur Orzech
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego