Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Grabowski wspomina Krystynę Feldman. „To nie była taka ciepła babunia”
Michał Fitz
Michał Fitz 29.10.2022 15:19

Andrzej Grabowski wspomina Krystynę Feldman. „To nie była taka ciepła babunia”

Krystyna Feldman
youtube.com/Polsat

Krystyna Feldman była wybitną aktorką, która potrafiła zagrać nawet mężczyznę. Choć w swoim dorobku ma wiele wyśmienitych ról i tak kojarzona jest głównie z roli babki Kiepskiej. Andrzej Grabowski, który przez lata pracował z nią na planie, opowiedział, jaka była naprawdę.

Wielu osobom mogłoby się bowiem wydawać, że ze względu na swój wiek Feldman była cichą, spokojną i grzeczną staruszką. Jak się okazuje, posiadała mnóstwo energii i temperament, który nie raz się uaktywniał.

Jaka naprawdę była Krystyna Feldman?

Wspomniany wyżej aktor rozmawiał na temat swojej koleżanki z planu z „Faktem”. Choć niektórzy aktorzy ze względu na fakt, że kobieta już nie żyje, pewnie mówiliby o niej tylko w samych superlatywach, choćby nawet mieli kłamać, to Grabowski zdecydował się na całkowitą szczerość. Opowiedział również o wadach Krystyny.

– To nie była taka ciepła babunia. Krysia Feldman to była osoba, która potrafiła być czasem niemiła i złośliwa wyjawił artysta.

Później wyjaśnił jednak, że takie zachowanie Feldman nie wynikało z jakichś złych intencji, a po prostu z tego, że zwykle miała swoje zdanie w wielu sprawach, którego wiernie się trzymała. Gdy więc coś jej nie pasowało, mówiła o tym stanowczo i bez ogródek.

Andrzej Grabowski i Krystyna Feldman zbojkotowali odcinek

Wyżej przytoczone cechy aktorki wyszły na jaw przy okazji planowania jednego z bardziej kontrowersyjnych odcinków „Świata Według Kiepskich”. Andrzej Grabowski opowiedział, o co dokładnie chodziło. Pewien epizod miał opowiadać o obchodach urodzin Jana Pawła II. W jego ramach bohaterowie mieli żartować z bezkrytycznych wielbicieli papieża.

Krystyna Feldman stwierdziła jednak, że w takim odcinku nie zagra, bo uważała, zresztą podobnie jak Andrzej Grabowski, że widzowie odbiorą ten odcinek jako atak na papieża, a nie satyryczną krytykę pewnej części jego wyznawców. Aktorzy postawili się produkcji i scenarzystom, przez co ostatecznie wspomniany odcinek nie powstał.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Żadne operacje plastyczne, jest lepszy sposób. 60-latka może wyglądać na 35 lat
  2. Na co pomaga neo-angin? Sprawdź
  3. Michał Wiśniewski wzruszył się, gdy zobaczył, co zrobiła dla niego Doda. Fani są zachwyceni tajemniczą paczką

Źródło: Fakt