Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Grabowski o Gnatowskim i Machalicy: „Gdyby wtedy były szczepienia, oni by żyli”
Kamil Olek
Kamil Olek 25.10.2021 14:03

Andrzej Grabowski o Gnatowskim i Machalicy: „Gdyby wtedy były szczepienia, oni by żyli”

Andrzej Grabowski
fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0 , Paweł Matyka, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64131987, Sławek, CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

Andrzej Grabowski zabrał głos w sprawie śmierci swoich scenicznych przyjaciół – Piotra Machalicy (który odszedł 14 grudnia 2020 roku) oraz Dariusza Gnatowskiego (zmarłego 20 października ubiegłego roku). Przyczyną śmierci obu aktorów był koronawirus. Odtwórca rol Ferdka w „Świecie według Kiepskich” odniósł się między innymi do kwestii szczepień przeciw COVID-19.

Andrzej Grabowski o śmierci przyjaciół

W rozmowie z redakcją „Faktu” popularny aktor zdobył się na refleksję w kwestii śmierci wielu osób, które przez lata towarzyszyły mu na planach filmowych i deskach teatrów.

Ostatnio odeszło tylu moich znajomych, kolegów aktorów i nie tylko. Pamiętam słowa mojego teścia, który powiedział: „Ja już nie mam po co żyć, bo już nie mam żadnego kolegi”. Wszyscy poumierali, wszyscy są nowi i młodzi. Świat jest inny – nadmienił.

Przypomniał jednocześnie okoliczności śmierci swojego przyjaciela – Piotra Machalicy oraz kolegi z planu „Świata…” – Dariusza Gnatowskiego.

– To jest bolesne, nie chodzi tylko o 1. listopada, ale gdy sobie przypomnę o Darku Gnatowskim, który zmarł w kwiecie wieku, miał 59 lat. To nie jest wiek do umierania. Piotrek Machalica. Gdyby wtedy były szczepienia, oni by żyli – przyznał.

Zaapelował jednocześnie do wszystkich swoich fanów.

Szczepmy się! – powiedział.

Źródło: Jastrżąb Post

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł