Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Duda żegna Papcio Chmiela. Piękne słowa: „Żegnamy dzisiaj człowieka niezwykłego”
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 11.02.2021 10:11

Andrzej Duda żegna Papcio Chmiela. Piękne słowa: „Żegnamy dzisiaj człowieka niezwykłego”

Andrzej Duda
fot. Jan BIELECKI/East News

Andrzej Duda w pięknych słowach pożegnał niezwykle utalentowanego człowieka, którego niestety nie ma już wśród nas. Nie żyje Henryk Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel. W środę tj. 10 lutego 2021 roku odbył się uroczysty pogrzeb w stolicy kraju. Słynny rysownik odszedł w wieku 97 lat.

Kilkanaście dni temu polskie media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Papcio Chmiela. Odeszła niezwykle utalentowana jednostka, która była dumną naszego kraju. Wyjątkową działalność Papcio Chmiela docenił również Andrzej Duda, który w piękny sposób go pożegnał.

Andrzej Duda żegna Papcio Chmiela

Andrzej Duda oddał hołd polskiemu ryskownikowy – Henrykowi Chmielewskiemu. Papcio Chmiel zmarł 21 stycznia w Warszawie. Informację o śmierci artysty przekazało wydawnictwo Prószyński i S-ka, zamieszczając na Facebooku komunikat, o takiej treści:

Dziś nadeszła bardzo smutna wiadomość – nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów – mogliśmy przeczytać wówczas na profilu wydawnictwa.

Śmierć twórcy „Tytusa, Romka i A’Tomka” poruszyła całą Polskę. Wszyscy fani kultowego komiksu zamieszczali w sieci słowa pożegnania. Wtedy również głos zabrał Andrzej Duda:

Na Wieczną Wartę odszedł „Papcio Chmiel”, Henryk J. Chmielewski – rysownik, autor komiksów o przygodach Tytusa Romka i A’Tomka. Żołnierz AK i Powstaniec Warszawski. Harcerz 70 WDH. Dla ludzi mojego pokolenia, dorastających kiedyś na Jego komiksach, kończy się jakaś epoka. RiP

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego

Pogrzeb Papcio Chmiela odbył się dopiero kilkanaście dni po jego odejściu. Uroczystości miały miejsce wczoraj tj. 10 lutego 2021 roku w Warszawie i rozpoczęły się o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych.

W związku z ostatnim pożegnaniem na oficjalnym profilu prezydenta pojawiło się zdjęcie Henryka Chmielewskiego i kilka słów autorstwa Andrzeja Dudy:

Żegnamy dzisiaj człowieka niezwykłego. Gorącego patriotę, harcerza i żołnierza Rzeczypospolitej, uczestnika jednej z największych bitew o jej wolność. Ale przede wszystkim wybitnego artystę – napisał Prezydent o Henryku Jerzym Chmielewskim – Papciu Chmielu

Poinformowano również, że artysta został pośmiertnie uhonorowany Orderem Orła Białego. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Wczoraj informowaliśmy również o śmierci. Odeszła 25-letnia polska modelka, po więcej informacji zapraszamy >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Visualizza questo post su Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: instagram.com

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania