Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Duda przeszedł samego siebie. Skomentował zachowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, Polacy nie mogą uwierzyć
Karina Sulich
Karina Sulich 07.08.2020 12:40

Andrzej Duda przeszedł samego siebie. Skomentował zachowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, Polacy nie mogą uwierzyć

Aleksander kwaśniewski
Piotr Molecki/East News

Kiedy 6 sierpnia w czwartek w Sejmie odbyły się wspólne obrady Sejmu i Senatu, przed którym Andrzej Duda złożył przysięgę oraz wygłosił orędzie inaugurujące drugą kadencję. Jak się okazało, żaden z byłych prezydentów, poza Aleksandrem Kwaśniewskim, nie zdecydował się pojawić na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Prezydent w Polsat News postanowił skomentować sprawę.

Andrzej Duda postanowił na forum skomentować zachowanie Aleksandra Kwaśniewskiego. Podczas wystąpienia prezydenta w programie Gość Wydarzeń Polsat News, poruszono temat jego poprzedników, tymczasem głowa państwa zwróciła się w szczególnych słowach tylko do jednego z nich. Polacy nie mogli uwierzyć, w to, co miało miejsce.

Andrzej Duda komentuje zachowanie Kwaśniewskiego

Mimo licznych zaproszeń, wielu polityków zrezygnowało z pojawienia się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy, co postanowił w rozmowie z prezydentem poruszyć dziennikarz Polsat News. Jak się okazuje, jedynym poprzednikiem Andrzeja Dudy, jaki pojawił się tego dnia w Sejmie, był Aleksander Kwaśniewski. Głowa państwa zdecydowała się to skomentować.

– Jestem wdzięczny prezydentowi za ten bardzo propaństwowy gest jego obecność dzisiaj. Odbieram to także jako gest pewnej serdeczności, solidarności między prezydenckiej ze mną – wygłosił Andrzej Duda. – Bardzo się cieszę, że był, pokazał klasę i to, że polskie państwo jest ważniejsze niż różnice w poglądach, bo różnice w poglądach są i będą, a państwo polskie musi trwać, musi się rozwijać – powiedział w programie Gość Wydarzeń.

Zaskakujący w całym wydarzeniu był również powód, dla jakiego Aleksander Kwaśniewski zdecydował się pojawić na wydarzeniu.

  1. Gdy na salę weszła Agata Duda, wszyscy zamarli. Co ona na siebie założyła?
  2. Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. „Manipulacja TVP” wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?

Aleksander Kwaśniewski na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Aleksander Kwaśniewski zapytany przez dziennikarzy, dlaczego pojawił się na zaprzysiężeniu, postanowił powiedzieć, co naprawdę sądzi.

Z trzech powodów, z szacunku dla państwa polskiego, z szacunku dla urzędu prezydenta, który sam pełniłem i z szacunku dla wyborców, wszystkich wyborców, tych 21 milionów, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach – wyliczył. – Oni muszą wiedzieć, że doceniamy, i ich, i ich wybór – dodał Aleksander Kwaśniewski.

Andrzej Duda w rozmowie z Polsat News przyznał, że choć w wielu kwestiach jego poglądy są odmienne od poglądów Aleksandra Kwaśniewskiego, podczas spotkań zawsze towarzyszy im miłe i kulturalne rozmowy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Andrzej Duda

Andrzej Duda skomentował w mediach zachowanie Aleksandra Kwaśniewskiego.

andrzej duda

Jak się okazało, Aleksander Kwaśniewski był jedynym poprzednikiem Andrzeja Dudy, który zdecydował się na przyjście na zaprzysiężenie prezydenta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  2. Uwaga: numery telefonów, na które bezwzględnie nie oddzwaniaj. Nawet jeden może pozbawić cię fortuny
  3. Kim naprawdę jest Agata Duda? Nikt się nawet nie domyślał, kto zawsze stoi u boku Prezydenta
  4. Kuba Wojewódzki o Beacie Tadli: ”Cierpi na nieuleczalną chorobę”. Jak mógł ją tak obrazić?
  5. Starsza klientka Biedronki chciała grzecznie zwrócić uwagę. Reakcja kasjerki ją zmroziła, wszystko opisała

źródło: Polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów