Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Alicja Węgorzewska pochwaliła się córką. Amelia to cud świata, taka jest piękna
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.02.2023 09:29

Alicja Węgorzewska pochwaliła się córką. Amelia to cud świata, taka jest piękna

Alicja Węgorzewska
Fot. KAPiF

Alicja Węgorzewska to nie tylko słynna mezzosopranistka, dyrektorka Warszawskiej Opery Kameralnej czy jurorka czwartej edycji „The Voice Senior”. To też spełniona mama 21-letniej Amelii. Śpiewaczka wielokrotnie chwaliła się piękną córką w mediach społecznościowych.

Amelia to owoc związku Alicji i Petera Whiskerda. Para od kilku lat nie jest już małżeństwem, jednak oboje bardzo kochają swoją córkę. Trzeba przyznać, że obie panie są do siebie bardzo podobne.

Alicja Węgorzewska: małżeństwo, córka

Węgorzewska była żoną Petera Whiskerda przez dwadziedzieścia lat. Rozwiedli się już jakiś czas temu, jednak śpiewaczce udało się ukrywać ten fakt przed mediami aż przez pięć lat. Rozstanie przebiegło bardzo spokojnie, choć sam rozwód nazywa w wywiadach porażką.

Peter wyjechał do Holandii, chciał tam pracować, myślał, że przyjadę tam na stałe. Ale to nie jest mój kraj, moje emocje, a poza tym nie wyobrażam sobie, że zostawię wszystko i pojadę do Holandii. […] Najpierw dwa lata próbowaliśmy jeszcze latać do siebie, a później nastąpiło stwierdzenie, że każdy ma swoje życie i ma sensu tego kontynuować. Kolejne dwa lata to było załatwianie formalności – ujawniła w programie "Taka jak ty" TVP Kobieta.

Podano nowe informacje ws. ciała Mateusza Murańskiego. Prokuratura podjęła decyzję

Alicja Węgorzewska: córka Amelia

Amelia jest jedyną córką Alicji i Petera. W wywiadzie, jakiego artystka udzieliła jakiś czas temu serwisowi Super Express, opowiadała o dziewczynie z wielką dumą. „Moja córka Amelia to moje oczko w głowie. Kocham ją miłością bezgraniczną. […] Gdy tylko jestem w domu, staramy się spędzać ze sobą maksymalnie dużo czasu, śmiejemy się, jemy wspólny obiad, a przede wszystkim bardzo dużo ze sobą rozmawiamy” wyznała. 

To bardzo wrażliwa, rozsądna, mądra i inteligentna dziewczynka. Mam wrażenie, że to "stara dusza" w ciele małego dziecka. Uwielbia czytać, właściwie połyka wielgachne, grube książki w zadziwiającym tempie. Ma to szczęście, że czyta je zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Córka chodzi do szkoły muzycznej tak jak ja – na fortepian – czytamy w rozmowie.

Matka i córka

W 2023 roku Amelia będzie obchodzić 21. urodziny. Kilka lat temu z okazji osiemnastki mama przygotowała jej niezwykłą niespodziankę. Opowiedziała o niej w mediach społecznościowych, przy okazji chwaląc się śliczną pociechą.

Najbardziej wyjątkowy spektakl Maria de Buenos Aires... Zagrany dla mojej Córki w dniu jej 18- tych urodzin. Niespodzianka, o której nie wiedziała. Och życie, kocham Cię nad życie! – napisała Alicja na Facebooku.

Zobacz zdjęcia:

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem