Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Alicja Bachleda-Curuś wcale nie przyszła na świat w Polsce! Urodziła się w Meksyku
Robert Głowacki
Robert Głowacki 24.02.2019 18:57

Alicja Bachleda-Curuś wcale nie przyszła na świat w Polsce! Urodziła się w Meksyku

Alicja Bachleda-Curuś: pochodzenie
instagram.com@alicjabc

Alicja Bachleda-Curuś: pochodzenie gwiazdy jest bardzo zaskakujące. Myślicie, że aktorka urodziła się w Zakopanem? Nic bardziej mylnego. Aktorka przyszła na świat w dalekim Meksyku. Jak do tego doszło? Sprawdźcie.

Alicja Bachleda-Curuś: pochodzenie aktorki zaskakuje. Nasza przedstawicielka w Hollywood urodziła się w Meksyku, a to wszystko za sprawą jej ojca-geologa. Co więcej, Bachleda-Curuś jest honorową obywatelką jednego z meksykańskich miast.

Alicja Bachleda-Curuś: pochodzenie gwiazdy zaskakuje

Alicja Bachleda-Curuś kojarzy nam się z naszymi polskimi górami. Tradycyjne góralskie nazwisko, słowiańska uroda – to cechy rozpoznawcze znanej aktorki. Owszem, ma góralskie korzenie, jednak przyszła na świat w zupełnie odległym od polskich gór miejscu. Alicja Bachleda-Curuś urodziła się w miejscowości Tampico w Meksyku. To właśnie tam spędziła pierwsze miesiące swojego życia. Jak do tego doszło? Wszystko przez prace ojca aktorki, który kiedyś był geologiem. Jak donosi tygodnik Świat&Ludzie tata celebrytki przez 6 lat wykładał na jednej z uczelni w Meksyku. Po kilku miesiącach od porodu Alicja razem z rodzicami wróciła do Polski. Jednak na tym nie zakończyła się przygoda Alicji z Tampico.

Jak wyglądało dzieciństwo Alicji Bachledy-Curuś?

Wychowana w górach Alicja miała dzieciństwo pełne meksykańskich akcentów. W rozmowie z tygodnikiem Świat&Ludzie aktorka opowiedziała nieco o egzotycznych akcentach jej rodzinnego domu.

– Na komodzie w domu rodziców stały kolorowe figurki, na ścianach wisiały barwne obrazki. A tata uczył mnie meksykańskich piosenek i kolęd, które potem śpiewałam w czasie świąt Bożego Narodzenia. To były czasy! – opowiadała aktorka na łamach Świat&Ludzie.

Aktorka wciąż czuje mocną więź z miastem, w którym się urodziła. Od maja 2008 roku jest honorową obywatelką miasta Tampico. Aktorka po latach nieobecności wybrała się z rodzicami sentymentalną podróż po Meksyku.

– Zaproponowano mi wówczas klucze do miasta i wtedy po raz pierwszy po latach odbyłam z rodzicami sentymentalną podróż śladami ich młodości. Odwiedziliśmy miejsce, gdzie mieszkali, a także szpital, w którym się urodziłam. Jest już zamknięty, ale wpuszczono nas do środka. Chodziliśmy pustymi korytarzami, które we wspomnieniach mamy tętniły życiem – cytuje aktorkę portal fakt24.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

alicja-bachleda-curuś: pochodzenie

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się w mieście Tampico w Meksyku. To właśnie tam spędziła pierwsze miesiące swojego życia.

alicja-bachleda-curuś: pochodzenie

Ojciec aktorki był geologiem, dużo podróżował z rodziną. To właśnie dlatego Alicja przyszła na świat w Meksyku.

alicja-bachleda-curuś: pochodzenie

W 2008 roku aktorka została honorową obywatelką miasta Tampico.

alicja-bachleda-curuś: pochodzenie

Wraz z rodzicami wyruszyła w sentymentalną podróż po Meksyku.

alicja-bachleda-curuś: pochodzenie

Aktorka ponoć planuje zabrać do Meksyku również swojego syna Henry’ego Tadeusza.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie mieszka Monika Olejnik? Dom dziennikarki ma niezwykłą historię
  2. Co się dzieje z Elżbietą Dmoch? Po ciężkich chwilach, przyszły lepsze dni
  3. Wymiary Małgorzaty Kożuchowskiej są idealne. Jest bardzo drobna
  4. Dieta Anny Starmach jest bardzo prosta. Schudła na niej 9 kg!

źródło: fakt24.pl/Świat&Ludzie