Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Alert RCB. Wielu Polaków otrzymuje SMS-a ostrzegającego przed burzami
Karol Osiński
Karol Osiński 25.06.2021 15:50

Alert RCB. Wielu Polaków otrzymuje SMS-a ostrzegającego przed burzami

burza
fot. pixabay.com/WKIDESIGN (zdjęcie poglądowe)

Od dłuższego czasu Polskę zalewa fala upałów, co następnie przekłada się na wyładowania atmosferyczne w postaci burzy i deszczów. Właśnie wysyłane są do Polaków SMS-y z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, w treści których pojawiają się ostrzeżenia przed nadciągającymi burzami i silnymi powiewami wiatrów. Mogą wystąpić problemy z dostawami prądu.

Prognoza pogody nie jest najciekawsza. RCB zapowiada możliwość pojawienia się opadów gradu i silnych burz. Apelują o zachowanie bezpieczeństwa.

Prognoza pogody: Polacy otrzymają alert RCB

Kiedy następują zmiany pogodowe Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła do Polaków wiadomości tekstowe w celu ostrzeżenia przed nadciągającymi niedogodnościami pogodowymi, a także możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk.

Dziś sytuacja przedstawia się podobne. Polacy otrzymują SMS-a z ostrzeżeniem przed nadciągającymi burzami z piorunami, opadami deszczu, gradu, a także bardzo silnym wiatrem.

RCB podaje, że niebezpieczna pogoda może pojawić się za dnia, ale również i w nocy. Dodatkowo mogą wystąpić kłopoty w dostawie prądu. Wielu obywateli już otrzymała taki alert.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Uwaga! Dziś i w nocy (25/26.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu – brzmi treść SMS-a.

Warto dodać, że podobne alerty pojawiały się także na przestrzeni kilku ostatnich dni. Wczoraj w Warszawie niebo wyglądało potwornie. Apelujemy o zachowanie ostrożności i niewychodzenie bez potrzeby z domów.

Zobacz zdjęcie:

Prognoza pogody

Dziś wszyscy Polacy powinni otrzymać taką wiadomość od RCB.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jarosław Kuźniar przeszedł znaczną metamorfozę. Już nie wygląda tak, jak kiedyś
  2. Z okazji urodzin najstarszego syna, Natalia Kukulska zamieściła wyjątkowy wpis. Jest bardzo szczęśliwa
  3. Polki się ucieszą. Niesamowite okazje w Rossmannie

Źródło: lelum.pl

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem