Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aleksandra Kwaśniewska „grozi” mężowi rozwodem i wkurza się na stereotypy. „Może czas już dać temu spokój?”
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 09.11.2022 05:00

Aleksandra Kwaśniewska „grozi” mężowi rozwodem i wkurza się na stereotypy. „Może czas już dać temu spokój?”

Aleksandra Kwaśniewska
fot. TRICOLORS/East News

Aleksandra Kwaśniewska stanowczo wypowiedziała się o małżeństwie i oczekiwaniach względem ról kobiety i mężczyzny. Prezenterka wprost rzuciła rękawicę stereotypom i schematom, i w porywie aż „zagroziła” mężowi rozwodem.

Aleksandra Kwaśniewska i Jakub Badach od 10 lat tworzą zgrane, budzące gorącą sympatię fanów małżeństwo. Ona spełnia się jako dziennikarka i instagramowa „matka polska od humoru”, zaś on rozwija karierę w muzyce. Teraz jednak córka byłego prezydenta powiedziała „dość”. Poszło o schematy w związkach.

 „Może czas już dać temu spokój?”. Aleksandra Kwaśniewska stanowczo o kobietach i mężczyznach

W chwili, gdy na tapecie całej Polski jest temat bezdzietności i głośnej wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości, córka byłego prezydenta nagle oświadczyła, że jeśli jej mąż nie uszanuje jej nietradycyjnych zainteresowań, zażąda rozwodu. Był to oczywiście żart, jednak dał początek znacznie poważniejszej refleksji.

Kilka dni temu prezenterka „Miasta kobiet” dodała zdjęcie w urzekającej, sensualnej stylizacji, złożonej z gorsetu i fartuszka. Teraz zaś zobaczyliśmy ją w skórzanych, motocyklowych spodniach, siedzącą za kółkiem.

– Jak mi tu zaraz @tenkubabadach nie napisze, że lubi to zdjęcie tak samo, jak to z fartuszkiem, to się rozwodzę. A tak serio, to przeczytałam wasze wiadomości, odnoszące się do rozmowy o „tradycyjnym” podziale ról i chciałabym podkreślić, że nic mi do tego, na co się dwie osoby umawiają w związku. Wolnoć Tomku w swoim domku. W ogóle nie wtrącam się w to, co kogo cieszy i spełnia – zaczęła.

Wprost stwierdziła, że problem widzi jedynie w przekonaniu, że istnieje wyraźny, obecny w przekonaniach wielu osób podział pomiędzy tym, jak powinna zachowywać się i co potrafić „prawdziwa kobieta” a jak „prawdziwy mężczyzna”. Jak lwica, zaczęła rozprawiać się z płciowymi schematami, wskazując, że obecnie nie mają one pokrycia z rzeczywistością. Sama jest na to doskonałym przykładem.

Aleksandra Kwaśniewska jest przeciwieństwem „schematu kobiecości”

Aleksandra Kwaśniewska wymieniła bowiem własne cechy, według których w „tradycyjnym pojęciu” powinna zostać uznana za mężczyznę. Jest świetnym kierowcą, bez problemu radzi sobie z otwieraniem słoików i rozpalaniem ognia, śledzi rozgrywki sportowe, nie ulega emocjom, od tzw. literatury kobiecej woli „krwawy kryminał”, a od szydełka — piłkarzyki.

– Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy mieszaniną cech tak zwanych kobiecych i męskich, ale całe lata uczeni byliśmy skupiać się na tych „typowych” dla własnej płci. Tych przydatnych z punktu widzenia uproszczonej, społecznej kompatybilności.
Ale może czas już dać temu spokój? – zwróciła się do wszystkich. – […] Czy nie fajniej dzielić się zadaniami w zależności od faktycznych predyspozycji, bez konieczności wpisywania się w utarte schematy?

Fani zareagowali gorącą aprobatą. Szybko okazało się, że takich „nieschematycznych kobiet” jak córka prezydenta jest znacznie więcej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
  3. Kinga Rusin ostro o Kaczyńskim. Nie gryzła się w język, mocne słowa mogą rozwścieczyć polityka