Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aleksander Kwaśniewski w szczerych słowach o Andrzeju Dudzie. Nie zostawił na nim suchej nitki
Karina Sulich
Karina Sulich 14.07.2020 12:00

Aleksander Kwaśniewski w szczerych słowach o Andrzeju Dudzie. Nie zostawił na nim suchej nitki

aleksander kwaśniewski
Fot. Screenshot Fakty RMF FM, YouTube

Aleksander Kwaśniewski w Popołudniowej rozmowie z RMF FM zapytany o wygraną Andrzeja Dudy, nie szczędził mocnych wypowiedzi. Były prezydent w nie zostawił na polityku suchej nitki i w szczerych słowach powiedział, co sądzi o jego poprzednich rządach oraz jak widzi jego drugą kandencję. Ja jestem tym, który głosował na Trzaskowskiego – przyznał.

– Trzeba mieć charakter i determinację, ja tego u Andrzeja Dudy nie widziałem – ocenił w audycji Aleksander Kwaśniewski. Podczas rozmowy padły jeszcze mocniejsze słowa. Były prezydent postanowił udzielić reelektowi kilku cennych rad.

Aleksander Kwaśniewski o Andrzeju Dudzie

Aleksander Kwaśniewski nie kryje swojego zdania. Zapytany przez Marcina Zaborskiego o Andrzeja Dudę, postanowił podzielić się swoją szczerą opinią i spostrzeżeniami. Były prezydent nie owijał w bawełnę, oceniając niezależność prezydenta.

– Żeby być niezależnym, to nie wystarczy sobie powiedzieć, że będę niezależnym. Jeszcze trzeba mieć charakter i determinację, żeby to zrobić, ja tego u Andrzeja Dudy nie widziałem – skomentował Aleksander Kwaśniewski w RMF FM – Mam nadzieję, że on takim pomrukom ludzi najbliższych prezesowi nie da się i jednak czasami postawi na swoim. Mało w to wierzę, ale co, pomarzyć nie wolno? – dodał.

  1. Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020. Wiemy, kto wygrał, różnica była minimalna
  2. Uważajcie podczas spacerów w Warszawie i patrzcie pod nogi. „Po Bielanach grasuje morderca”
  3. Starszy brat Rafała Trzaskowskiego to znany artysta. Mało kto wie, że jest dla prezydenta jak ojciec

Aleksander Kwaśniewski daje rady Andrzejowi Dudzie

Po pierwsze, trzeba odciąć się od takiego radykalizmu partyjnego, jaki w Zjednoczonej Prawicy obowiązuje. Po drugie, powinien spotkać się z liderami środowisk opozycyjnych, ważnych NGO-sów, z Szymonem Hołownią – wyjaśnił w rozmowie z RMF FM Aleksander Kwaśniewski – Trzecia rzecz, pokazać nawet kształtem kancelarii, że ona jest niejednopartyjna, że jest tam miejsce dla ludzi inaczej myślących. Po czwarte, to gotowość na spotkanie z innym sposobem myślenia – skwitował.

Jak były prezydent widzi kolejną kadencję Andrzeja Dudy? Niestety, Aleksander Kwaśniewski powstrzymuje się od entuzjazmu.

Jeżeli można pomarzyć, to mam nadzieję, że to o czym on wspominał w czasie kampanii, że w drugiej kadencji prezydent odpowiada przed Bogiem, historią i narodem i że uwalnia go to od myślenia o reelekcji – skomentował polityk – czyli daje mu więcej swobody, czyli będzie mógł być osobą troszczącą się o konstytucję, wykonującą swoje obowiązki, ale także powściągającą działalność rządu, mówiącą rządowi, czy większości parlamentarnej nie idźcie tą drogą – wyjaśnił.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

aleksander kwaśniewski
Screensgot Fakty RMF FM, YouTube

Były prezydent podczas rozmowy w RMF FM w szczerych słowach wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy.

 Aleksander Kwaśniewski
Fot. Piotr Molecki/East News

Aleksander Kwaśniewski otwarcie przyznał, że w II turze wyborów oddał głos na Rafała Trzaskowskiego.

ZOBACZ TEŻ: