Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aleksander Kwaśniewski wyjawił swój prywatny sekret. Po byłym prezydencie nikt się tego nie spodziewał
Martyna Szabłowska
Martyna Szabłowska 08.10.2019 18:21

Aleksander Kwaśniewski wyjawił swój prywatny sekret. Po byłym prezydencie nikt się tego nie spodziewał

Aleksander Kwaśniewski
fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Aleksander Kwaśniewski jest znany z zamiłowania do muzyki, od kiedy podbił serca rodaków utworem disco-polo użytym w kampanii. Teraz postanowił podzielić się listą swoich ulubionych piosenek. Nie spodziewacie się czego słucha na co dzień!

Aleksander Kwaśniewski do dzisiaj jest najlepiej ocenianym przez Polaków prezydentem III RP. Pamiętamy nie tylko wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i NATO za jego prezydentury, ale też jego luz. Teraz możemy przekonać się, jaki jest gust muzyczny Aleksandra Kwaśniewskiego!

Czego słucha Aleksander Kwaśniewski?

Aleksander Kwaśniewski ma bardzo eklektyczny gust muzyczny. Wzorując się na playlistach byłego amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, Radio Kampus poprosiło Kwaśniewskiego o listę jedenastu ulubionych piosenek, których słuchał latem 2019 roku. Znalazło się tam parę niespodzianek! Okazało się, że Aleksander Kwaśniewski między innymi słucha… polskiego hip-hopu. Na jego liście pojawiły się dwa utwory duetu szczecińskiego rapera Łony i producenta muzycznego Webbera.

Listę otwiera piosenka Larry’ego Goldingsa Boogie on reggae woman. Jest to wersja hitu Stevie’ego Wondera z 1974 roku w aranżacji jazzowo-funkowej. Była głowa państwa zeszłego lata również słuchała piosenki Vultures Johna Mayera z 2006 roku. Wśród zagranicznych wykonawców ulubionych przez Aleksandra Kwaśniewskiego znaleźli się również Michael Brecker & James Taylor z jazzowym utworem The Nearness of You oraz legenda bluesa Ray Charles i A Song for You w jego wykonaniu. Listę zamyka hymn ligi mistrzów, czyli Zadok the Priest Tony’ego Brittena.

Jakich polskich muzyków lubi Aleksander Kwaśniewski?

Aleksander Kwaśniewski lubi bardzo wielu jazzowo-funkowych muzyków, ale jest też kilka zaskoczeń. Na liście byłej głowy państwa nie zabrakło polskich muzyków. Oprócz wspomnianych już Łony i Webbera pojawił się na niej Zbigniew Wodecki i jego piosenka Rzuć to wszystko, co złe. Były prezydent słucha również jazzowego sekstetu Marka Napiórkowskiego Vietato fumare.

Na liście ulubionych utworów zeszłego lata Aleksandra Kwaśniewskiego pojawił się również Kuba Badach, dwukrotny laureat Fryderyków oraz mąż córki byłego prezydenta. Muzyk poznał Aleksandrę Kwaśniewską na koncercie Anny Karwan w jazzowym klubie Tygmont w 2010 roku, a dwa lata później para była już małżeństwem. Teść Kuby Badacha najbardziej lubi jego utwory Wall of kindness i Jestem kimś.

aleksander kwaśniewski

Oto pełna lista ulubionych piosenek zeszłego lata Aleksandra Kwaśniewskiego:

1. Larry Goldings – Boogie on reggae woman
2. Zbigniew Wodecki – Rzuć to wszystko co złe
3. Kuba Badach – Wall of kindness
4. Marek Napiórkowski – Vietato fumare
5. Łona i Webber – Gdzie tak pięknie
6. John Mayer – Vultures
7. Kuba Badach – Jestem kimś
8. Michael Brecker & James Taylor – Nearness of you
9. Łona i Webber – Co tak wyje?
10. Ray Charles – A Song For You
11. Hymn Ligi Mistrzów (Tony Britten, Zadok the priest)

ZOBACZ ZDJĘCIA:

aleksander kwasniewski

Aleksander Kwaśniewski ma różnorodny gust muzyczny

Kuba Badach

Aleksander Kwaśniewski lubi utwory swojego zięcia!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nadchodzi KONIEC dobrych lat dla emerytów. Teraz będzie już tylko gorzej
  2. Uwielbiany piosenkarz stracił ukochaną żonę. Wszystko przez wpływ sekty
  3. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
  4. Gwiazda TVP przez dwa lata ukrywała rozstanie z mężem. Informacje dopiero teraz wyszły na jaw
  5. Pitbull zapłodnił husky. Szczeniaki wyglądają jak 8 cud świata, spektakularne zwierzaki
  6. 28 kapitalnych zdjęć szczeniaków, każdy mieszaniec. Krzyżówka dalmatyńczyka i jamnika to nie fotomontaż, niesamowite