Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poznajecie? Wszyscy Polacy ją uwielbiają, aktorka do dziś zachwyca urodą
Karina Sulich
Karina Sulich 04.12.2020 17:50

Poznajecie? Wszyscy Polacy ją uwielbiają, aktorka do dziś zachwyca urodą

aktorka
Fot. Kadr „Plaża Smutku”, TVP Kultura

Aktorka 14 sierpnia będzie obchodziła swoje 83 urodziny. Pierwsza dama polskiego kina od początku swojej kariery skradła serca widzów i reżyserów, a jej wrodzona gracja, szyk, niepowtarzalny charakter i niebywałe poczucie humoru sprawiły, że do dziś Polacy mają do niej słabość. Patrząc na jej zdjęcia z młodości, trzeba przyznać, że artystka zawsze była niezwykle piękna.

Aktorka wystąpiła w 118 filmach i serialach, a jej sława stała się tak ogromna, że nierzadko nie musiała wcielać się w żadną ról, bo grała nikogo innego jak samą siebie. Niebywałe, że aktorka zadebiutowała na ekranie 64-lata temu. Od zawsze wyróżniała się nie tylko swoim charakterem i talentem, ale również urodą. Poznajecie? Tak, to Beata Tyszkiewicz!

Beata Tyszkiewicz w młodości

Beata Tyszkiewicz pierwsze kroki w aktorstwie postawiła, będąc jeszcze uczennicą liceum, a jej debiut w Zemście Antoniego Bohdziewicza otworzył jej drzwi do kariery. Piękna młoda blondynka zaskarbiła sobie serca widzów i reżyserów, którzy chętnie obsadzali ją w filmach historycznych, gdzie wcielała się w role dam dworu, czarując publiczność ze srebrnego ekranu.

Beata Tyszkiewicz ma na swoim koncie dwie statuetki, obie za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą i aż 7 nominacji. Młodsi widzowie, którzy nie zaglądali w historyczne karty polskiej kinematografii, mogli poznać artystkę bliżej dzięki Tańcu z Gwiazdami, gdzie przez lata oceniała zmagania sław, które próbowały swych sił na parkiecie i przedrzeźniała się ze słynną Czarną Mambą z którą, w rzeczy samej, na co dzień łączą ją przyjacielskie relacje.

Beata Tyszkiewicz kończy karierę

Niestety, jak się okazuje, Beata Tyszkiewicz postanowiła usunąć się z życia w blasku fleszy i zakończyć zawodową karierę. Ta wiadomość bardzo zasmuciła fanów artystki, którzy mieli nadzieję, że jeszcze zobaczą swoją ulubioną aktorkę na srebrnym ekranie. Choć wielu próbowało ją przekonać do zmiany decyzji, Beata Tyszkiewicz już postanowiła. Pozostaje nam już tylko zajrzeć do archiwalnych filmów z jej udziałem.

aktorka

Gwiazda nadal zachwyca.