Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widzieliśmy go w ”M jak miłość” i ”Plebanii”. Kultowy aktor nie żyje
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 06.09.2020 19:50

Widzieliśmy go w ”M jak miłość” i ”Plebanii”. Kultowy aktor nie żyje

Bydgoszcz
lelum.pl

Aktor znany z wielu produkcji TVP, między innymi z Plebanii, M jak miłość czy Ojca Mateusza, nie żyje. Artysta był znany także z licznych ról dubbingowych, jego głos ukryty pod kultowymi postaciami z bajek, które znają pokolenia Polaków. O śmierci mężczyzny poinformował portal Dubbingpedia.

Nie żyje wybitny aktor. O jego śmierci poprzez Facebooka poinformował portal Dubbingpedia. Odejście artysty poruszyło świat filmu, odszedł jeden z autorytetów.

Nie żyje aktor Andrzej Gawroński

Andrzej Gawroński zmarł 4 września w warszawskim szpitalu. Miał 85 lat. Portal Dubbingopedia we wzruszających słowach poinformował o śmierci artysty:

-Z przykrością informujemy, że wczoraj (4 września 2020 roku) w szpitalu w Warszawie zmarł Andrzej Gawroński – aktor filmowy, teatralny, radiowy i dubbingowy. Lista dokonań pana Andrzeja jest zbyt długa, żeby przytaczać ją w tym poście – jednak jedną z jego najbardziej rozpoznawanych ról był Smerf Maruda w klasycznym serialu animowanym Smerfy.

  1. Trwa walka o życie, wielki wybuch w Polsce. Ściągnięto specjalistyczną grupę, na miejscu jest 9 zastępów straży
  2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Już wtedy czuł niepokój?

Kim był Andrzej Gawroński?

Andrzej Gawroński urodził się w 1935 roku. Pochodził z aktorskiej rodziny, nic więc dziwnego, że szybko odnalazł się tym zawodzie. Grał tak samo intensywnie w teatrze jak w filmie. Znamy go z takich produkcji jak: C. K. Dezerterzy, Nie lubię poniedziałku, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, widzieliśmy go też w polskich serialach: M jak miłość, Plebania czy Ojciec Mateusz.

Największą karierę Andrzej Gawroński zrobił jednak swoimi niebywałymi umiejętnościami głosowymi. Dzieci wielu pokoleń znają go z takich postaci jak smerf Maruda, wynalazca Henry z Jetsonów, pasikonik Filip i jego brat, Wacek, z Pszczółki Mai, Lodowy Strażnik, Król Bawół i Chciwiec ze Smerfów, Wiluś E. Kojot z Przygód Animków, Bill Wilcox z Uwolnić orkę 2, Gepetto ze Shreka, Oogway z Kung Fu Pandy i pan Ollivander z ostatnich części serii o Harrym Potterze.

Niestety, to niejedyne smutne doniesienia. Nie żyje wyjątkowy Polak, znany piłkarz.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?
  2. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  3. Małżeństwo rozstało się dzień po ślubie. Powód nagłej decyzji jest wstrząsający
  4. Pamiętacie Zuzię z ”Lokatorów”? Zrobiono jej zdjęcia, ciężko uwierzyć własnym oczom
  5. Zbliża się wielka katastrofa, ludzie już zaczęli uciekać. Dramatyczne doniesienia z Japonii
  6. Ekspresowe i proste w wykonaniu lekkie ciasto dla zabieganych. Nie żartujemy, zrobisz je w 5 minut

Źródło: onet.pl