Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agnieszka Woźniak-Starak kończy rok pogrążona w smutku. Pożegnała ikonę dziennikarstwa
Michał Fitz
Michał Fitz 31.12.2022 17:05

Agnieszka Woźniak-Starak kończy rok pogrążona w smutku. Pożegnała ikonę dziennikarstwa

Agnieszka Woźniak-Starak
fot. KAPiF Premier filmu Elvis

Agnieszka Woźniak-Starak bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków i stara się wzorować na najlepszych w fachu dziennikarskim. Właśnie dlatego może być teraz wyjątkowo smutna, bo przyszło jej pożegnać jedną z najwybitniejszych dziennikarek.

Prowadząca „Dzień Dobry TVN” udostępniła w mediach społecznościowych artykuł informujący o śmierci, która osobiście ją dotknęła.

Agnieszka Woźniak-Starak żegna ikonę dziennikarstwa

Prezenterka wrzuciła na swoją instagramową relację zrzut ekranu wiadomości, którą przeczytała chwilę wcześniej. Ta była dla niej bardzo przykra, ponieważ informowała o śmierci jednej z  najbardziej cenionych przez nią dziennikarek, znanej głównie z amerykańskiej telewizji, Barbary Walters.

– Ikona dziennikarstwa. Smutna wiadomość na koniec roku skwitowała Agnieszka Woźniak-Starak.

Taka wiadomość z pewnością nieco popsuła prezenterce świętowanie Nowego Roku. Ta w tym celu wybrała się bowiem ze znajomymi do Zakopanego, co zresztą ochoczo relacjonowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Barbara Walters nie żyje. Kim była słynna dziennikarka?

Choć dla Agnieszki Woźniak-Starak Barbara Walters była postacią ikoniczną, nie wszyscy w Polsce mogą ją kojarzyć, dlatego warto nieco przybliżyć postać zmarłej. Ta była pierwszą w historii telewizji kobietą, która poprowadziła główny serwis informacyjny.

Za swoją wybitną działalność dziennikarską, głównie przeprowadzanie niezwykle trudnych wywiadów, została aż 11 razy nominowana do nagrody Emmy, telewizyjnego odpowiednika Oscarów.

Szczególnie doceniono jej rozmowy z Whoopi Goldberg, Meg Ryan czy Eltonem Johnem. Rekordową oglądalność przyniósł jej jednak wywiad z Monicą Lewinsky, kochanką Billa Clintona. W szczytowym momencie ta rozmowa była oglądana przed niemal 50 milionów telewidzów.

Zobacz zdjęcie:

Agnieszka Woźniak-Starak

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. W „Pytaniu na śniadanie” nagle doszło do spięcia. Maciej Kurzajewski musiał interweniować