Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agnieszka Chylińska, Górniak, Kwiatkowski i wiele innych gwiazd nie mają matury. Prawda o ich wykształceniu zaskakuje
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 06.05.2022 13:50

Agnieszka Chylińska, Górniak, Kwiatkowski i wiele innych gwiazd nie mają matury. Prawda o ich wykształceniu zaskakuje

Agnieszka Chylińska
fot. instagram.com/edytagorniak/agnieszka.chylinska/kwiatkowsky

Wiemy, co wspólnego mają ze sobą Agnieszka Chylińska, Dawid Kwiatkowski i Edyta Górniak. Jak wiele innych gwiazd polskiego show-biznesu, także oni nie potrzebowali matury, aby osiągnąć ogromny sukces.

Choć egzamin dojrzałości wydaje się jednym z ważniejszych kroków w dorosłość, w polskim show-biznesie nie brakuje gwiazd, które zdecydowały się podążyć zupełnie inną ścieżką.

Należy do nich m.in. Agnieszka Chylińska, która w latach 90. była ikoną buntowniczej młodzieży. Dołączają do niej także Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski, oraz cała plejada innych znanych osób.

Oni podążyli własną drogą. Agnieszka Chylińska, jak wiele innych gwiazd nie ma matury

Edyta Górniak przez pracę na Brodwayu musiała przerwać tradycyjną naukę, w związku z powyższym nie przystąpiła do egzaminu dojrzałości.

Kariera dość wcześnie zakończyła także edukację Dawida Kwiatkowskiego, który już dwa lata przed maturą przeszedł na nauczanie przez internet. W jego przypadku końcowe egzaminy pokrywały się z datami koncertów, na które podpisał już kontrakt.

– W szkole nie rozumieli, jak to jest, że skoro nie ma mnie przez cały rok, to przecież mogę przyjść w ten jeden jedyny dzień. Nie mogłem nic z tym zrobić. To była moja ostatnia próba – wyjaśniał w wywiadzie dla „Vivy!”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wśród gwiazd, które nie podeszły, lub nie zaliczyły egzaminu dojrzałości znajdują się także m.in. Maciej Maleńczuk, Kayah, czy Paulina Młynarska. Zdecydowanie nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć jednej gwiazdy, która w 1996 roku „krótko i na temat” wypowiedziała się o nauczycielach.

– F**k off, nienawidzę was! – krzyczała ze sceny Agnieszka Chylińska podczas gali Fryderyków.

Gwiazda podążyła własnym, choć słabo przetartym szlakiem i dzięki konsekwencji oraz niebywałej charyzmie osiągnęła sukces. Karierę rozpoczęła jeszcze w liceum i wielokrotnie podkreślała, że matura to dla niej „tylko papierek”.

Panie Boże, bardzo Cię proszę, żebym przed maturą została słynną piosenkarką, bo nie chcę zdawać matury – pisała w pamiętniku, jak przywołuje „Plotek”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Aktor zmarł w szpitalu, jego ostatnie dni życia były wstrząsające. 1 maja obchodziłby kolejne urodziny
  2. Gdzie pracowała Katarzyna Cichopek, zanim została aktorką? Fatalnie czuła się w pierwszej pracy
  3. Była żona Wiśniewskiego się zaręczyła. Znany polski sportowiec poprosił ją o rękę