Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Duda zaszalała na WOŚP. Prezydent od razu zdecydował się na mocny krok, nie chciał być w tyle
Michał Fitz
Michał Fitz 29.01.2023 19:48

Agata Duda zaszalała na WOŚP. Prezydent od razu zdecydował się na mocny krok, nie chciał być w tyle

Agata Duda
fot. KAPiF

W licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy angażują się niemal wszystkie najbardziej rozpoznawalne osoby w kraju. Wyjątkiem nie jest para prezydencka. Nie ma wątpliwości, że na to, co przekazała Agata Duda, będzie wiele chętnych pań.

Ich dar jest zresztą idealny dla małżeństwa, bo Andrzej Duda dał na licytację coś, obok czego elegancki mężczyzna nie przejdzie obojętnie.

Co na aukcję przekazała Agata Duda?

Jak poinformowano na oficjalnej stronie prezydenta, w tym roku Agata Duda i Andrzej Duda postanowili przekazać na licytację wyjątkowe części swojej garderoby. Prezydentowa wybrała wyjątkową, niebiesko-złotą marynarkę z cekinami. Choć z opisu może wynikać, że to bardzo pstrokaty strój, został tak zaprezentowany, by wyglądać elegancko, a nie festyniarsko.

Można powiedzieć, że Andrzej Duda też postawił na pewnego rodzaju błyskotki. On przekazał bowiem spinki do mankietów. Te są jednak nie byle jakie. Są wytworzone ze srebra i malachitu. Przedstawiają znanego z naszego godła orła.

Choć podarki są naprawdę godne uwagi, licytacja nie osiąga na tę chwilę zawrotnych kwot. Bierze w niej udział 18 osób, a największa kwota to 2800 złotych. Aukcja potrwa jeszcze przez 11 dni, więc do tego czasu stawka może mocno pójść w górę.

Agata Duda nie pierwszy raz wspiera WOŚP

Para prezydencka od lat regularnie wspiera WOŚP. Zwykle przeznaczane przez nich przedmioty osiągają kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. W 2017 roku Pierwsza Dama rozbiła jednak bank, gwarantując Orkiestrze ogromne pieniądze swoim podarkiem.

Co ciekawe, wówczas przeznaczyła pozornie najmniej wartościowy przedmiot. Była to ramka z jej zdjęciem i podpisem. Sęk w tym, że nie była to byla jaka fotografia. Ta przedstawiała słynną scenę witania się Agaty Dudy z duchownymi, na podstawie której powstało w tamtym czasie mnóstwo memów. Oryginał tej fotki został wylicytowany za 200 tysięcy złotych!

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa

Źródło: O2

Tagi: agata duda