Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Duda zachwyciła strojem podczas objazdu Polski z mężem
Karol Osiński
Karol Osiński 06.07.2021 21:26

Agata Duda zachwyciła strojem podczas objazdu Polski z mężem

Agata Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Agata Duda z małżonkiem wybrali się na objazd Polski, by odwiedzić poszczególne miejscowości. Jednym z nich była Lipnica Murowana w woj. małopolskim, gdzie para prezydencka wręczyła medale za wieloletni staż małżeński. Jednak największą uwagę przyciągał strój pierwszej damy, którym olśniła niejedną kobietę obecną na uroczystościach.

Poza wręczeniem medali para prezydencka odwiedziła również kościół św. Andrzeja Apostoła, w którym odsłonięta została tablica, upamiętniająca tragicznie zmarłych Marię i Lecha Kaczyńskich.

Agata Duda w Lipnicy Murowanej

Prezydent i pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej po raz kolejny wzięli udział w ważnych dla mieszkańców poszczególnych miejscowości obchodach. Tym razem padło na Lipnicę Murowaną gdzie rozdali różne medale za długie związki małżeńskie. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnej przemowy Andrzeja Dudy.

– Serdecznie gratuluję wszystkich odznaczeń, ale przede wszystkim tego wspaniałego stażu życia małżeńskiego. Dajecie Państwo przykład młodym; pokazujecie, że można i warto być razem. Trwanie małżeństw jest bardzo ważne dla polskiego państwa, bo małżeństwo to rodzina – to dzieci, wnuki i prawnuki; kolejne pokolenia, które uczestniczą w życiu Rzeczypospolitej – mówił prezydent.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jednak to nie przemowa prezydenta, a kreacja pierwszej damy przyciągała największą uwagę zebranej społeczności. Agata Duda wybrała niezwykle gustowny strój, jakim była czarna sukienka z przezroczystymi rękawkami, oraz czerwone szpilki, które idealnie się do niej dopasowały.

Zaraz po wręczeniu medali Andrzej Duda z małżonką wybrali się do kościoła św. Andrzeja Apostoła, gdzie odsłonięta została tablica, upamiętniająca tragicznie zmarłych Marię i Lecha Kaczyńskich.

Zobacz zdjęcia:

???? Para Prezydencka w #LipnicaMurowana. pic.twitter.com/48m7A8DpYn

— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) July 5, 2021

Agata Duda z małżonkiem wybrali się do Lipnicy Murowanej, gdzie wręczyli medale za wieloletnie staże małżeńskie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Karina Zachara nie żyje. Dziennikarka zmarła na nowotwór
  2. Samochód osobowy wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Tragedia w polskiej miejscowości
  3. Nie żyje znany polski artysta Edward Król

Źródło: o2.pl

Tagi: agata duda