Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 19-latek zatrzymany w sprawie Grzegorza Borysa. Chłopak usłyszy poważne zarzuty! Chronił oprawcę 6-latka?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 28.10.2023 11:06

19-latek zatrzymany w sprawie Grzegorza Borysa. Chłopak usłyszy poważne zarzuty! Chronił oprawcę 6-latka?

19-latek zatrzymany w sprawie Grzegorza Borysa
19-latek zatrzymany w sprawie Grzegorza Borysa, fot. Canva; Facebook/Pomorska Policja

Sprawą podejrzanego o morderstwo swojego 6-letniego synka Olusia wciąż żyje cała Polska. 44-letni Grzegorz Borys nadal ukrywa się w pomorskich lasach. Niedawno policja otrzymała zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że widział poszukiwanego.

Grzegorz Borys wciąż ucieka przed polską policją

Przerażające zabójstwo 6-letniego Olusia wstrząsnęło całym naszym krajem. Pomorska policja miała otrzymać telefon od kobiety, która potwierdziła, że odnalazła zwłoki swojego synka, a o jego morderstwo podejrzewa swojego męża. Chłopiec miał rany cięte szyi.

Od czasu zgłoszenia przestępstwa policja nie jest w stanie uchwycić poszukiwanego listem gończym Grzegorza Borysa. 44-latek ma być zawodowym żołnierzem, który od wielu lat interesował się survivalem. Najprawdopodobniej ukrywa się obecnie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie nieustannie pracują pomorskie służby.

Dlaczego nie schwytano Grzegorza Borysa? Porażające doniesienia. "On już dawno z tego lasu się wydostał"

19-latek zauważył Grzegorza Borysa. 44-latek miał mu grozić

W piątek 27 października pomorska policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańca Ełku, który poinformował ich o spotkaniu z Grzegorzem Borysem. Zdaniem 19-latka poszukiwany listem gończym mężczyzna miał palić ognisko w lesie koło Łężyc. Gdy tylko zauważył nastolatka, miał pogrozić mu trzymanym w dłoni nożem. Informację tę potwierdziła rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.

Podejrzany miał palić ognisko i grozić nożem mężczyźnie, który go zauważył. Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy nie potwierdzili tego zgłoszenia

W związku z wezwaniem w sieci pojawiły się ostrzeżenia dla mieszkańców, w których lokalna policja prosi ich o unikanie tego miejsca oraz nieutrudnianie im poszukiwań 44-latka. Szybko jednak okazało się, że informacja 19-latka niewiele miała wspólnego z prawdą.

19-latek odpowie za fałszywe zgłoszenie w sprawie Grzegorza Borysa

Sama rzeczniczka prasowa pomorskiej policji nie ukrywała, że od początku podejrzewano, że zgłoszenie 19-latka nie jest zgodne z prawdą. Mimo wszystko służby stwierdziły, że każda tego typu wiadomość wymaga dokładnego sprawdzenia.

Natomiast każda informacja wymaga dokładnego sprawdzenia. Policjanci ustalili, że na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który celowo wprowadził w błąd policjantów, podając nieprawdziwą informację. Policjanci ustalili sprawcę tego przestępstwa - jest to mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego

Teraz nastolatek odpowie za utrudnianie poszukiwań Grzegorza Borysa oraz przeszkadzanie w śledztwie w jego sprawie. Już wieczorem tego samego dnia mieszkaniec Ełku został zatrzymany. Za takie zachowanie mężczyźnie może grozić nawet od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

Tagi: morderstwo