Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Związki między pracownikami. Czy mogą zostać zakazane przez przełożonych?
Karina Sulich
Karina Sulich 17.09.2020 12:38

Związki między pracownikami. Czy mogą zostać zakazane przez przełożonych?

związek
Fot. Ryan Franco, Unsplash

Związek może powstać zupełnie nieoczekiwanie i niewykluczone, że swoją drugą połówkę poznamy, lub być może już poznaliśmy, właśnie w pracy. Jak się okazuje, nie wszyscy pracodawcy, jak i pracownicy, patrzą na to dobrze. Jednak czy szef może zakazać swoim podwładnym wchodzenia w bliskie relacje? Czy waszym zdaniem, związki między pracownikami powinny być zakazane? Wiemy, co mówi o tym polskie prawo.

Wiele osób uważa, że umawianie się ze współpracownikami to nic nadzwyczajnego i nie widzi w tym nic złego. Nie brakuje również takich, którzy twierdzą, że związek w pracy „rozprasza” i nie jest dobrze widziany. Co wy sądzicie na ten temat?

Związek w pracy

Przyjaźń pomiędzy współpracownikami może przeistoczyć się w gorące uczucie. Na jednym z forów internetowych, użytkowniczka zwierzyła się, że ona i jej partner z pracy muszą ukrywać się przed szefem, gdyż ten z góry zaznaczył, że nie wyobraża sobie w firmie takich sytuacji, internauci szybko podzielili się swoimi opiniami na ten temat.

Jak się okazuje, związek w pracy nie jest źle widziany przez społeczeństwo, chyba, że z pracownikiem wyższym rangom. W tym przypadku wiele internautów miało pewne „ale”. Co wy sądzicie na ten temat? Czy szef faktycznie może zakazać swoim pracownikom wejść w związek?

Czy związek pomiędzy pracownikami może być zakazany przez przełożonego?

Jak się okazuje, prawo pracy nie określa przepisów dotyczących bardzo bliskich relacji pomiędzy pracownikami, i takowa raczej w polskich firmach nie istnieją. Uważacie, że da się pogodzić pracę z miłością, czy raczej jesteście zdania, że związek w biurze nie jest dobrze widziany? Czy szef powinien mieć prawo zakazanie swoim pracownikom pouchwalania się? Czy bliskie relacje powinny zostać zakazane przez przełożonych?

Jesteśmy ciekawi waszego zdania, a może sami pracujecie razem ze swoim partnerem bądź partnerką, lub to właśnie w pracy poznaliście swoją drugą połówkę? Podzielcie się z nami swoją wyjątkową historią. Jak wiadomo, miłość nie rządzi się żadnymi regułami.

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania