Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Żona Piotra Adamczyka trafiła do szpitala. Modelka zmaga się z poważną chorobą
Karol Osiński
Karol Osiński 15.01.2021 18:00

Żona Piotra Adamczyka trafiła do szpitala. Modelka zmaga się z poważną chorobą

Żona
fot. instagram.com/karolina.szymczak

Bardzo przykre chwile w życiu Piotra Adamczyka. Żona aktora, młoda modelka Karolina Szymczak trafiła do szpitala. Opublikowała na Instagramie zdjęcia z placówki i opowiedziała o swojej bardzo rzadkiej chorobie. Zachęcała także inne kobiety do badań i dbania o własne zdrowie.

Po przebytej operacji żona Piotra Adamczyka stwierdziła, że nie ma zamiaru ukrywać swojej choroby. Chociaż wraz z małżonkiem starają się żyć z dala od błysku fleszy, to w ważnych sprawach nie boi się zabierać głosu.

Żona Piotra Adamczyka przeszła operację

Młoda modelka i prywatnie żona Piotra Adamczyka, Karolina Szymczak stara się aktywnie spędzać czas w swoich mediach społecznościowych. Zabiera głos w różnych sprawach, szczególnie takich, które bezpośrednio dotyczą zdrowia. Wczoraj na jej Instagramie pojawiło się zdjęcie ze szpitala, gdzie przeszła operację.

Szymczak zdradziła, że choruje na endometriozę, czyli chorobę, w której świetle komórki błony śluzowej macicy nieprawidłowo wszczepują się w inne takanki organizmu. Zdaniem dr. Tomasza Rocickiego problem ten dotyczy od 6 do 15% populacji kobiet, czyli statystycznie, co dziesiątej kobiety.

Małżonka Piotra Adamczyka nie ma zamiaru ukrywać swojego problemu przed innymi i chce zachęcić inne kobiety, do wykonywania badań oraz dbałości o swoje zdrowie. Co więcej, przekonywała, że nie można sobie wmawiać, iż ból jest czymś normalnym.

Dziewczyny, zdecydowanie bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji. Tak że warto. Dlaczego się tym wszystkim dzielę? Bo choroba nie powinna być czymś, czego się wstydzimy. O tym trzeba mówić, żeby inne kobiety miały z tyłu głowy, że trzeba się badać i nie dawać sobie wmawiać, że ból jest czymś normalnym. Ból zawsze jest patologią. – pisała Karolina Szymczak na swoim Instagramie.

Karolina Szymczak o przebiegu endometriozy

Żona Piotra Adamczyka pospieszyła z pomocą kobietom, które w dalszym ciągu nie wiedzą, czym jest endometrioza, oraz w jaki sposób może ona przebiegać. Okazuje się, że wiele z nich myśli, iż jest to choroba, która dotyka kobiety po menopauzie.

Jak mówię komuś, na co jestem chora, większość ludzi pyta: a co to takiego albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd. Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. Wiąże się najczęściej z bólem podczas miesiączki, bólem podczas stosunku seksualnego oraz trudnością z zajściem w ciążę – opowiada Karolina Szymczak.

Piotr Adamczyk rzadko pokazuje się ze swoją małżonką publicznie, oraz niechętnie udzielają wywiadów. Zdarzały się jednak wyjątki od tego.

Dowodem na ich niechęć bycia na świeczniku może być fakt, że Karolina Szymczak po raz pierwszy wrzuciła na Instagrama zdjęcia z ich ślubu dopiero podczas rocznicy. Jednak fakt o ich zaślubinach wyszedł na jaw tuż po uroczystościach.

Zobacz zdjęcia:

Żona

Karolina Szymczak przeszła operację, o czym opowiedziała na swoim Instagramie.

Żona

Karolina Szymczak zmaga się z endometriozą.

Żona

Z Piotrem Adamczykiem jest w szczęśliwym związku, jednak rzadko pokazują się publicznie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: jastrzabpost.pl