Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znaczenie snu o śmierci bliskiej osoby
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 03.10.2021 14:14

Znaczenie snu o śmierci bliskiej osoby

bezsenność
Fot.: xiangying_xu, pixabay.com

Czy zdarza się wam śnić o śmierci? Choć temat z pewnością jest przykry, zwłaszcza jeśli koszmar dotyczył kogoś nam bliskiego, niekoniecznie sen o śmierci musi zwiastować coś złego. Przeczytajcie analizę znaczenia takich snów.

Znaczenie snu o umieraniu bywa bardzo różne. Czasem podświadomość może wysyłać nam sygnał, że warto zmienić jakiś element naszego życia i przejść do kolejnego etapu. Bywa też, że sen o śmierci oznacza dobrą wróżbę na przyszłość.

Jak interpretować sen o śmierci bliskiej osoby?

Szczególnym przypadkiem snów o śmierci są te, które dotyczą osób, które znamy i naszych bliskich.

Czasem oznaczają one, że w danej relacji dzieje się coś, co może popsuć znajomość — wtedy warto przemyśleć, czy nie ma czegoś, co należałoby w niej naprawić lub zmienić.

Jeśli śnimy o śmierci rodziców, często podświadomość informuje nas, jak bardzo boimy się tego, że przybywa im lat. Może być to też odbicie ogólnego lęku przed upływającym czasem.

Sny o śmierci znajomych i przyjaciół interpretuje się dwojako: czasem stanowią one dobrą wróżbę dla tych osób, a innym razem mogą oznaczać, że nasza znajomość z nimi wejdzie na inny, nowy poziom. Bywa też, że dla nas samych jest to zwiastun nowej relacji.

Jeśli przyśni się nam sen o śmierci obecnego partnera, zazwyczaj oznacza to, że bardzo zależy nam na tej osobie i boimy się ją stracić. Czasem też jest to zwiastun nowego etapu związku lub zakończenia jakiejś relacji i wkroczenia na nową drogę życia.

Jeśli natomiast mieliśmy sen o poprzednim partnerze, oznacza to, że nasza podświadomość nie do końca poradziła sobie z zakończeniem związku i jesteśmy jeszcze na etapie „symbolicznej żałoby” po rozstaniu.

Źródło: elle.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza

Powiązane
dawne gwiazdy telewizji
Rozpoznasz TE gwiazdy z dawnych lat?! Porządna zagwozdka dla Polaków, spróbuj swoich sił