Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zmiana standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Co trzeba wiedzieć?
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 14.12.2021 13:17

Zmiana standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Co trzeba wiedzieć?

Stacja telewizyjna
fot. unsplash.com/Glenn Carstens-Peters

Telewizja w 2022 roku. Nastąpi zmiana standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Widzowie będą mogli oglądać swoje ulubione programy w lepszej jakości obrazu niż dotychczas.

Telewizja w 2022 roku zostanie jeszcze bardziej ulepszona pod względem jakości obrazu. Jak wynika z danych Krajowego Instytutu Mediów, wciąż połowa Polaków nie zdaje sobie z tego sprawy.

Telewizja w 2022 roku: lepsza jakość obrazu

Cyfrowa telewizja naziemna (DVB-T) została uruchomiona w Polsce osiem lat temu. W nadchodzącym 2022 roku dotychczasowu standard DVB-T zostanie zastąpiony przez DVB-T2/HEVC, czyli naziemną telewizję cyfrową drugiej generacji.

HEVC to w skrócie standard umożliwiający odbiór telewizji w lepszej jakości.

Najlepiej odbieraną nowością jest fakt, że w ramach naziemnej telewizji cyfrowej widzowie otrzymają dostęp do nawet 50 kanałów TV. To benefit, który jest kluczowy dla ponad 40 procent gospodarstw korzystających dziś z NTC. 14 procent z nich wskazuje także na lepszą jakość dźwięku i obrazu jako istotny czynnik. Nie można zapominać również, że osoby, które przygotują się na nadchodzące zmiany, cieszyć się będą na przykład dostępem do kanałów w jakości 4K – zapowiedział, cytowany w informacji prasowej, prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Przejście na standard DVB-T2 rozpocznie się już w marcu 2022 roku. Operację przełączenia nadajników podzielona będzie na cztery etapy. Zmiany mają zostać wprowadzone do czerwca 2022.

Jak podaje Krajowy Instytut Mediów 2,27 mln gospodarstw domowych musi wymienić telewizor lub kupić nowy dekoder.

Źródło: Tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niepojęte, kto pojawi się teraz w „M jak miłość”. Fani serialu mogą zdębieć
  2. Piekarczyk ujawnił, jaką dostanie emeryturę. Na widok kwoty opadły nam szczęki
  3. Biedrzyńska przekazała druzgocącą wiadomość o śmierci. „Odchodzą Ci najwięksi, najwspanialsi”
Tagi: telewizja
Powiązane
Jeden z dziesięciu, Tadeusz Sznuk
Głowili się, głowili, a nie zawsze mieli racje. Oto najtrudniejsze pytania “1 z 10”! Odpowiesz?