Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Z pozoru zwykle zdjęcie. Zauważono na nim przerażający szczegół, który przyprawia o gęsią skórkę
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 09.12.2020 10:34

Z pozoru zwykle zdjęcie. Zauważono na nim przerażający szczegół, który przyprawia o gęsią skórkę

zdjęcie
fot. popularne.pl

Zdjęcie, które możecie zobaczyć poniżej, stało się powodem do rozmyślań dla wielu internautów. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko jest w porządku. Nieco bardziej spostrzegawcze osoby szybko orientują się, że jednej z dziewczyn nich brakuje… nóg! Jak to możliwe? Okazuje się, że wytłumaczenie jest prostsze niż nam się wydaje.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak jedno zdjęcie skłoniło wielu internautów do rozmyślań
  • Co takiego niezwykłego znajduje się na z pozoru zwykłej fotografii sześciu przyjaciółek
  • W jaki sposób udało im się uzyskać podobny efekt

Zdjęcie przedstawia sześć przyjaciółek, które siedzą na kanapie. Być może są na jakieś imprezie, ponieważ trzymają w rękach butelki, prawdopodobnie z alkoholem. Kiedy wnikliwiej się przyjrzymy, zauważymy, że jedna z nich nie ma nóg.

Z pozoru zwykłe zdjęcie przyjaciółek na imprezie

Nasze oczy często lubią płatać nam figla. Czasami z początku nie dostrzegamy pewnych oczywistych szczegółów, które całkowicie mogą zmienić nasze spojrzenie na pewne rzeczy.

Sieć codziennie zalewa dawka nowych kadrów, które mogą nam się wydawać nieprawdopodobne albo śmieszne. Niektórzy internauci wprost uwielbiają podobne zagwozdki.

Zobacz także: UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów

Niedawno opisywaliśmy fotografię ślubną, która również na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajna. W przypadku dziewczyn było podobnie.

Okazuje się, że koleżanki po prostu bardzo sprytnie ustawiły się do zdjęcia, które zostało również wykonane pod odpowiednim kątem. Oto cała tajemnica. Teraz to widzicie?

Zobacz także: Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje wielki Polak

Trzeba przyznać, że nogi szóstej dziewczyny faktycznie po części widać, ale trzeba bardzo wysilić wzrok, aby je dostrzec. Prawdopodobnie młode kobiety nie miały pojęcia, że finalne zdjęcie da podobny efekt.

Z pewnością przyczyniły się do tego kolory spodni, które nieco zlały się w jedno, przez co trudniej zauważyć różnicę. Chodzi o dziewczynę, która na zdjęciu jest druga od lewej.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Złudzenia optyczne

Powyższą fotografię możemy zaliczyć do pewnego rodzaju złudzenia optycznego, czyli błędnej interpretacji obraz przez mózg pod wpływem np. kontrastów, cieni czy kolorów, które wprowadzają nasz umysł w nieprawidłowy tok rozumowania.

Złudzenia optyczne wynikają z mechanizmów działania naszej percepcji, czyli wszelkich procesów zmysłowych, które składają się na nasze postrzeganie świata. Zazwyczaj pomagają one nam w jego lepszym rozumieniu, ale w określonych warunkach mogą powodować tylko pozornie prawdziwe wrażenia.

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo ciekawych przykładów złudzeń optycznych. Kiedy na końcu odkrywamy prawdę, niekiedy same jesteśmy mocno zdziwione tym, co zobaczyłyśmy.

Ta fotografia również wygląda jak zwykłe zdjęcie babci ze swoim wnuczkiem. Jednak już po chwili odkrywamy zaskakującą prawdę.

Zobacz zdjęcia:

zdjęcie

Widzicie to? Zdjęcie z pozoru wydaje się zupełnie zwyczajne.

zdjęcie

Z pewnością teraz będzie łatwiej to zobaczyć.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: popularne.pl, wikipedia.org

Tagi: zdjęcie
Powiązane
Edyta Górniak
Kto to powiedział: Edyta Górniak czy Violetta Kubasińska? Arcytrudny quiz