Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zapytano Jacka Kurskiego czy w TVP będą występować pary jednopłciowe. Zareagował stanowczo
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 26.08.2022 15:35

Zapytano Jacka Kurskiego czy w TVP będą występować pary jednopłciowe. Zareagował stanowczo

Jacek Kurski
Pawel Wodzynski/East News

Niedawno poznaliśmy wszystkich uczestników „Tańca z Gwiazdami”. Wiemy już, że w programie pojawi się duet męsko-męski. Tymczasem Jacek Kurski został zapytany, czy pary jednopłciowe będą występować w TVP. Jego odpowiedź nie pozostawia wątpliwości. 

Kilka tygodni temu wielkie emocje wywołała informacja, że w najnowszej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” wystąpi męsko-męski duet. Partnerem uczestnika „Prince Charming”, Jacka Jelonka został Michael Danilczuk. Decyzja Polsatu spotkała się z żywym odbiorem wśród publiczności, która podzieliła się na zwolenników i przeciwników podobnych działań

Teraz prezes TVP został zapytany, czy jest szansa, by w przyszłości para jednopłciowa pojawiła się także w jego stacji. Jacek Kurski dał zdecydowaną odpowiedź.

Jacek Kurski zapytany o pary jednopłciowe w TVP. Odpowiedź nie pozostawia wątpliwości

Po tym, jak Polsat ogłosił pierwszy w historii występ męsko-męskiej pary w programie tanecznym, redakcja „Plotka” postanowiła zapytać Jacka Kurskiego, czy na antenie jego stacji także jest miejsce dla duetów jednej płci.

Po tym, jak w mediach ukazały się wypowiedzi gwiazd otwarcie wspierających środowisko LGBT+, wśród których znaleźli się m.in. Michał Szpak, Margaret, czy wydawca „Pytania na śniadanie”, Radosław Bielawski, który został zwolniony za wywieszenie tęczowej flagi, chyba nikt nie miał wątpliwości co do odpowiedzi prezesa TVP.

Nie. TVP nie byłoby na to gotowe. Mamy jednoznaczne stwierdzenie w Ustawie o radiofonii i telewizji, które mówi, że nadawca publiczny jest zobowiązany do przestrzegania wartości chrześcijańskich. Rodzina, małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, nawet nie tylko w dekalogu, ale i konstytucji – stwierdził.

Kurski dość jasno wyraził też, co sądzi o jednopłciowych parach w kontekście „Tańca z gwiazdami”. Okazuje się, że jego zdaniem nie chodzi tylko o promowanie związków innych niż heteroseksualne. W jego mniemaniu taniec, który powszechnie uważa się za domenę wolności i ekspresji, zarezerwowany powinie być tylko i wyłącznie… dla par damsko-męskich.

Taniec, siłą rzeczy, jest szczególnie dedykowany mężczyźnie i kobiecie, wtedy jest zawsze najpiękniejszy. Nie zapraszam par jednopłciowych do tańca w Telewizji Polskiej – zaznaczył.

Jacek Kurski

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jacek Kurski skomentował zachowanie Jarosława Jakimowicza. Zdradził, czy wyciągnie konsekwencje
  2. Maryla Rodowicz niesamowicie schudła, jest lżejsza o 17 kg. Wiemy, jak tego dokonała
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska w stroju kąpielowym. Pokazała oszałamiająco zgrabne nogi


Źródło: Plotek

Tagi: Jacek Kurski