Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zajrzał do lodówki z parówkami w Biedronce. Nagrał niewygodną prawdę
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska 20.02.2024 22:37

Zajrzał do lodówki z parówkami w Biedronce. Nagrał niewygodną prawdę

TikToker pokazuje, które parówki są dobre
TikToker pokazuje, które parówki są dobre, fot: pixabay/kalhh; zrzut: FB/dr Michał Wrzosek

90 proc. mięsa i krótki skład? A może wręcz przeciwnie? Ten tiktoker pokazał jak wyglądają półki z parówkami w Biedronce. Rzeczywistość mocno szokuje. 

Parówki to ulubiona przekąska Polaków

Sądząc po liczbie filmików dotyczących testów parówek dostępnych na polskim rynku, można śmiało stwierdzić, że Polacy uwielbiają parówki. 

Ten prosty w przygotowaniu przysmak, zdecydowanie przypadł do gustu naszym rodakom. 

Specjaliści są zgodni, że cena choć okazyjna i niska, nie powinna być jedynym wyznacznikiem podczas wyboru jedzenia w sklepie. 

44-latka rozrzucała parówki z haczykami po klatce schodowej. Wszystko nagrał monitoring Biorę parówki i zapiekam je w prostym cieście. Mój mąż taką ciepłą kolację mógłby jeść codziennie

Dobre parówki. Co powinny zawierać?

Parówki należą do produktów tańszych, jednak nie najtańszych. Warto podkreślić, że mimo iż są niezwykle popularne i łatwo dostępne, nie można zapominać, że powinniśmy patrzeć na ich skład. 

Dobre jakościowo parówki powinny zawierać co najmniej 90 proc. mięsa. Im krótszy skład tym lepszy. 

Osoby, które kalorie liczą, powinny być szczególnie wyczulone na różnego rodzaju dodatki, które zawarte są w parówkach, np. ser. 

Bez tytułu.png
TikToker pokazuje, które parówki są dobre, fot. zrzut: FB/dr Marcin Wrzosek

Tiktoker pokazał prawdę o parówkach w Biedronce

Znany z Tik Toka dietetyk dr Michał Wrzosek nagrał filmik, na którym pokazuje jak wygląda półka z parówkami w Biedronce. Internauci przecierają oczy ze zdumienia. 

Na jednej półce Wrzosek znalazł parówki z praktycznie każdej możliwej półki cenowej oraz z różnymi dodatkami. Co więcej, w zestawieniu pojawiły się parówki, które miały tylko 55 proc. mięsa. 

Najbardziej zszokował widzów widok parówek niezwykle znanej marki, w których było niespełna 70 proc. mięsa. W zestawieniu pojawiły się także wyroby, które dietetyk poleca. 

Bez tytułu.png
Parówki z małą ilością mięsa, fot. zrzut: FB/dr Marcin Wrzosek
Tagi: Biedronka