Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Syn Marka Grechuty zaginął bez śladu. Rodzina przeżywała prawdziwą udrękę, aż w końcu stał się cud
Weronika Dadok
Weronika Dadok 03.12.2022 12:08

Syn Marka Grechuty zaginął bez śladu. Rodzina przeżywała prawdziwą udrękę, aż w końcu stał się cud

Screen Youtube/ Xerdax

Marek Grechuta w swoim życiu doświadczył prawdziwego koszmaru. Nie sposób sobie nawet wyobrazić, co mógł czuć, gdy zaginął jego syn. Wraz ze swoją żoną Danutą wiele miesięcy nie ustawali w poszukiwaniach 27-letniego syna. Cała Polska zaangażowana była w proces. 

W momencie, gdy potrzebowali wsparcia i byli na skraju wyczerpania, zwrócili się o pomoc, którą przyniósł im udział w programie „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, wtedy właśnie pojawiła się ogromna iskra nadziei.

Marek Grechuta wraz z rodziną przeżył dramat związany z zaginięciem dziecka

Dziś nie sposób wymienić Polaka, który nie znałby tak słynnego i cenionego artysty, jakim był Marek Grechuta. Jako legendarna postać na polskiej scenie, elektryzował swoim głosem i poruszał dusze. Pisał wiersze, komponował i malował, a jego głos wzbudza do dziś ogromne wzruszenie. Jednym z takich utworów jest niewątpliwie ten zatytułowany „Dni, których nie znamy”.

Swoją ukochaną Danusię poznał przez przypadek w Krakowie, kiedy leczył złamane serce po rozstaniu z licealną miłością. Od pierwszego wejrzenia oboje wiedzieli, że coś między nimi zaiskrzyło, nie było to błędnym odczuciem. Doczekali się wspaniałego syna, który w późniejszych latach niestety przysporzył rodzicom wiele stresu.

W 1999 r. świat Grechutów runął, gdy Łukasz zniknął po raz pierwszy. Para zawiadomiła wówczas policję, a zgubę udało się odnaleźć kilkaset kilometrów od Krakowa.

Niestety powyższe zdarzenie było początkiem kolejnych przykrych sytuacji, które doświadczyły rodzinę. 3 marca 1999 r. mężczyzna znów miał opuścić dom, informując, że będzie podróżował po Polsce i może „znajdzie sobie jakąś pustelnie”. Wedle doniesień samego Marka Grechuty, jego syn to niezwykły samotnik, który postanowił żyć w ubóstwie.

Ostatnia deska ratunku Marka Grechuty ws. syna

Rodzice mieli nadzieję, że, tak samo, jak poprzednio syn wróci prędko do domu. Niestety mijało wiele miesięcy, a on nie dawał znaku życia. Nikt, nawet profesjonalne służby nie były w stanie go odnaleźć. Wtedy Grechutowie postanowili poinformować o zaginięciu syna media.

Tagi: