Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wydarzyło się 19 listopada. Gruchnęły wieści o mamie Madzi, Polacy zdziwieni
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.11.2021 12:54

Wydarzyło się 19 listopada. Gruchnęły wieści o mamie Madzi, Polacy zdziwieni

YouTube/Mama Madzi z Sosnowca

Na deskach teatru w Sosnowcu zostanie wystawiona sztuka oparta na historii Katarzyny W. Spektakl o mamie tragicznie zmarłej Madzi, której szukała cała Polska, miał swoją premierę 19 listopada w Teatrze Zagłębia. Sztuka o Katarzynie W. wzbudza sporo kontrowersji.

Na deskach Teatru Zagłębia wystawiono sztukę opartą na powieści Heinricha Bölla „Utracona cześć Katarzyny Blum” pomieszanej z historią Katarzyny Waśniewskiej. Spektakl opisuje dzieje dwóch kobiet, które mierzą się ze slut-shamingiem.

Powstała sztuka o historii Katarzyny W.

19 listopada o godzinie 19:00 odbyła się premiera sztuki „Utracona część Katarzyny W.” w reżyserii Karoliny Szczypek. Spektakl autorstwa Pawła Sablika inspirowany jest losami Katarzyny W., która została skazana za zabójstwo swojej malutkiej córeczki Madzi. Wydarzenia te miały miejsce w 2010 roku. Cała Polska szukała wówczas uprowadzonej dziewczynki, która, jak się później okazało, została zamordowana przez własną matkę. Katarzyna W. otrzymała karę 25 lat pozbawienia wolności.

Według Roksany Wasilewskiej — specjalistki do spraw marketingu i promocji w Teatrze Zagłębia, spektakl jest współczesną sztuką adresowaną do dorosłych, która opowiada o wyjściu z problemów i budowaniu swojego życia na podstawie plotek i domysłów innych.

-Pracujemy na tekście Pawła Sablika i naszą opowieść nazywamy baśnią o slut -shamingu. W spektaklu zderzamy opowieści dwóch kobiet, które spotykają się w przyszłości, żeby wspólnie, konfrontując się ze swoją przeszłością, zobaczyć jak mogą funkcjonować dzisiaj — powiedziała reżyserka sztuki Karoliny Szczypek

Bohaterkami „Utraconej części Katarzyny W.” są dwie kobiety, które mimo trudnych doświadczeń z przeszłości próbują budować swoje życie na nowo. W sztuce pojawia się także wątek slut-shamingu, czyli prześladowania kobiety i wzbudzania w niej poczucia winy z powodu zachowania związanego z jej życiem seksualnym. Zaliczamy do tego nie tylko obelgi słowne, ale również przemoc.

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Fryzjerka miała już dość. Na drzwiach salonu wywiesiła kartkę z pilną prośbą
  2. Totalny hit w Pepco za 20 zł. Pojawił się produkt, na który poluje miliony Polek
  3. Kurdej-Szatan nagle przerwała milczenie. Niepojęte, co właśnie dzieje się w sieci
Powiązane
 Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"?, fot. kadr z serialu „Świat według Kiepskich”
Jak dobrze znasz "Świat według Kiepskich"? Tylko garstka wie, "co jest, kurde"