Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje kolejny produkt ze sprzedaży. Trzeba go natychmiast wyrzucić
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 23.01.2020 20:57

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje kolejny produkt ze sprzedaży. Trzeba go natychmiast wyrzucić

wycofany produkt
Fot. pixabay.com

Wycofany produkt ze sprzedaży mógł wywołać silne alergie i problemy z oddychaniem. Główny Inspektor Sanitarny alarmuje, aby jak najszybciej się go pozbyć. Osoby, które pokusiły się o jego zakup, mogą zwrócić go do sklepu, bez konieczności okazywania paragonu.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale przeciętny konsument kupuje średnio np. 5,5 kilograma lodów w ciągu roku. Nie bez przyczyny coraz więcej przodujących marek decyduje się na wypuszczenie na rynek tych słodkich przysmaków w wersji wegańskiej i bezglutenowej. Od dłuższego czasu to właśnie taka dieta jest jedna z najchętniej wybieranych. Tym razem jednak zjedzenie lodów, dla wielu z nas mogło mieć tragiczne skutki.

Wycofany produkt jest bardzo popularny

W trosce o zdrowie społeczeństwa, Główny Inspektor Sanitarny podjął decyzję dotyczącą wycofania ze sprzedaży kolejnego produktu. Tym razem są to uwielbiane przez Polaków lody, które znajdziemy między sklepowymi półkami w supermarketach sieci Lidl.

Wycofany produkt to lody Hagen-Dazs o smaku Strawberry Cheescake, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020. Okazuje się, że niektóre opakowania łakoci oklejone zostały etykietami, należącymi do zupełnie innych produktów. W związku, z czym na pudełeczkach mogą widnieć błędne informacje dotyczące obecności glutenu. Ci z nas którzy zmagają się z jego nietolerancją, mogą spotkać się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Alergia na gluten: Jak się objawia?

Objawy alergii różnią się od siebie w zależności od wieku osoby, która została dotknięta tym problemem. W przypadku niemowląt i małych dzieci zwykle pojawia się atopowe zapalenie skóry oraz dolegliwości układu pokarmowego. Dorośli zwykle skarżą się na biegunkę oraz pokrzywkę na całym ciele.

W związku Państwowa Inspekcja Sanitarna przekazała już właścicielom supermarketu Lidl informację dotyczącą konieczności wycofania produktu ze sprzedaży. Tymczasem klienci, którzy nabyli produkt, mogą zwrócić go, bez konieczności okazywania paragonu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wycofany produkt

Wycofany produkt to popularne lody.

Wycofany produkt

Lody można zwrócić bez paragonu.

Wycofany produkt

Zjedzenie mogło przysporzyć problemów zdrowotnych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Słynna gwiazda zdradziła, jak schudła 45 kg po ciąży. Wszystko dzięki 5 prostym zasadom
  3. Nie żyje piękna 20-letnia Polka. „Śpij spokojnie Aniołku”
  4. Syn Maryli Rodowicz, Jędrzej to przystojniak. Umawiał się ze znaną i piękną blondynką
  5. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat

Źródło: kraj.life.pl

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego