Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Posmaruj włosy kremem do rąk. Efekt sprawi, że w chwilę zapomnisz o poważnym problemie
Karol Osiński
Karol Osiński 19.01.2021 14:30

Posmaruj włosy kremem do rąk. Efekt sprawi, że w chwilę zapomnisz o poważnym problemie

Włosy
unsplash.com @timmossholder

Włosy bardzo często sprawiają nam kłopoty, a jeszcze częściej w najmniej oczekiwanych przez nas sytuacjach. Jednak wiele z nas zmaga się także z innymi problemami dotyczącymi włosów. Jednym z nich może być rozdwojenie końcówek. Okazuje się, że nałożenie na nie kremu do rąk może przekroczyć najśmielsze oczekiwania. Efekty są widoczne po chwili.

Krem do rąk nosimy ze sobą praktycznie wszędzie. Z uwagi na swoją uniwersalność może on się przydawać w wielu sytuacjach, szczególnie zimą. Jednak mało kto wiedział, że można go stosować także, jako swojego rodzaju zabieg na włosy. Próbowałyście tak robić?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak zadbać o rozdwojone końcówki za pomocą kremu do rąk
  • Jak krok po kroku wykonać zabieg odbudowujący zniszczone włosy
  • O różnych zastosowaniach kremu do rąk

Włosy i krem do rąk

Krem do rąk nosimy w torebkach, trzymamy go w szafkach nocnych, czy na biurku w pracy. Towarzyszy nam praktycznie wszędzie, gdzie tylko jesteśmy. Stosujemy go kilka razy w ciągu dnia, szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy to nasze dłonie narażone są na pękanie i nadmierne wysuszenie.

Jednak okazuje się, że krem do rąk może służyć jako ratunek nie tylko dla naszych dłoni, ale także dla włosów. Tak, to prawda, pielęgnacja kremem do rąk nie musi dotyczyć tylko dłoni. Sposób ten nie jest bardzo popularny, zatem warto się z nim zapoznać, a Twoje problemy mogą odejść w zapomnienie.

Otóż okazuje się, że można go stosować w celu nawilżenia włosów. Dotyczy to kobiet, które zmagają się z rozdwojonymi oraz łamliwymi końcówkami. Wówczas może okazać się bardzo szybkim i skutecznym ratunkiem.

Dawkowanie, oraz sposób nakładania jest bardzo prosty. Wystarczy nałożyć odrobinę kremu na końcówki włosów, a ich wygląd poprawi się na cały dzień. Nie ma w tym żadnej większej filozofii. Jednak to niejedyny sposób, do którego można posłużyć się kremem.

Jeśli natomiast borykacie się z innym problemem, jakim może być np. przetłuszczanie się włosów, polecamy sprawdzone sposoby, które znajdziecie >tutaj<.

Krem do rąk zastosowanie

Znamy już sposób nakładania kremu do rąk na włosy, jednak czy wiecie, że można go stosować do jeszcze innych celów? Okazuje się on tak samo skuteczny, jak w przypadku włosów i oczywiście samych rąk.

Krem do rąk może nam posłużyć, jako szybkie odświeżenie obuwia. Jak wiadomo okres jesienno-zimowy nie sprzyja dobrze materiałom, z których stworzone jest nasze obuwie, a przy tym, po dłuższym spacerowaniu nie mogą wyglądać tak samo, jak po wyjściu z domu.

Kiedy spieszysz się na spotkanie, bądź inne ważne wydarzenie, a Twoje buty nie są w odpowiednim stanie czystości, nałóż krem na chusteczkę i przetrzyj. Wówczas zadziała on jako alternatywa dla pasty do butów.

Co więcej, krem do rąk może przydać się także w roli mleczka do demakijażu w sytuacjach awaryjnych. Wystarczy nanieść odrobinę na bawełniany płatek i przetrzeć skórę.

Zapewne wiele z was będzie zaskoczonych możliwościami kremu do rąk. Jeśli natomiast dopada was problem wypadających włosów, niesamowicie skuteczny jest olej z czarnuszki, który równie serdecznie polecamy.

Zobacz zdjęcia:

włosy

Krem do rąk może mieć wiele zastosowań, o których mało kto wiedział.

włosy

Okazuje się, że kiedy naniesiemy odrobinę kremu do rąk na końcówki włosów, problem rozdwojonych i zbyt sztywnych końcówek odejdzie w zapomnienie.

włosy

Co więcej, krem do rąk może okazać się bardzo przydatny, jako czyścik w porze jesienno-zimowej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: zeberka.pl