Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Rozpuść w wodzie proszek do pieczenia i nałóż na włosy. Efektów nawet się nie spodziewasz, pozbędziesz się uciążliwego kłopotu
Karol Osiński
Karol Osiński 30.01.2021 15:23

Rozpuść w wodzie proszek do pieczenia i nałóż na włosy. Efektów nawet się nie spodziewasz, pozbędziesz się uciążliwego kłopotu

smog
fot. Element5 Digital/unsplash.com

Włosy bardzo często są przyczyną naszych zmartwień. Najczęstszym z kłopotów jest ich nadmierne przetłuszczenie się. Jak zatem zaradzić na ten uciążliwy problem? Okazuje się, że doskonałym sposobem na jego rozwiązanie jest zwykły proszek do pieczenia, który po rozpuszczeniu w wodzie i nałożeniu na włosy daje niesamowity efekt.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak dbać o włosy
  • Jak w pielęgnacji włosów można wykorzystać proszek do pieczenia
  • Jakie inne produkty możemy wykorzystać w codziennej pielęgnacji

Co więcej, sposób ten może sprawić, że Twoje pasma będą miały zdecydowanie większą objętość, a przy tym będą znacznie mniej oklapnięte. Ten tani i prosty sposób sprawi, że z chęcią wiele z nas będzie chciało go sprawdzić. Ciekawostką jest fakt, że patent ten istnieje już od wielu lat.

Włosy a proszek do pieczenia

Chociaż brzmi to absurdalnie, to efekty zabiegu nakładania rozpuszczonego w wodzie proszku do pieczenia na włosy są niespodziewanie doskonałe. Sposób ten istnieje już od dziesięcioleci i stosowany jest do dziś przez wiele osób. Nie każdy jednak wie jak go dokładnie używać.

Proszek do pieczenia nałożony na włosy to bardzo prosty sposób, który może zastosować każda kobieta u siebie w domu, jeśli tylko ma pod ręką taki zestaw zabiegowy: Proszek do pieczenia, miska wody, ręcznik i suszarka. Składniki te znajdują się w większości domów, a pomogą nam zastąpić wydawanie pieniędzy na drogie szampony i inne kosmetyki.

Proces tworzenia omawianej odżywki do włosów, służącej przeciw ich nadmiernemu przetłuszczaniu polega na tym, by rozpuścić kilka łyżek proszku do pieczenia w litrze wody, delikatnie zamieszać, następnie nanieść dokładnie na całe włosy, począwszy od skóry (z wyjątkiem końcówek, które mogą się za bardzo wysuszać) i zostawić na 20 minut.

Po upływie wspomnianego czasu należy normalnie umyć pasma, a efekt będzie niespodziewany. Taki prosty zabieg sprawi, że Twoje włosy będą znacznie mniej przetłuszczone i przyklapnięte oraz zyskają większą objętość.

Ocet jabłkowy – naturalny kosmetyk do włosów

Równie skutecznym i tanim sposobem zapobiegającym przetłuszczaniu się włosów może być ocet jabłkowy. Ten zaskakujący, ale tak samo prosty do przygotowania i naturalny kosmetyk sprawi, że każda kobieta może sporządzić w kilka minut we własnym domu recepturę, której efekty przebijają zabiegi w drogich salonach fryzjerskich.

Z octu jabłkowego przygotujemy prostą płukankę, która powinna zostać zastosowana dopiero po umyciu włosów. Jakich efektów możemy spodziewać się po nałożeniu płukanki i osuszeniu naszych włosów?

Przede wszystkim nasze włosy staną się zdecydowanie mniej przetłuszczone, ale także mniej podatne na łupież. Ocet jabłkowy wpływa bowiem pozytywnie na odporność przeciwłupieżową naszej skóry.

Jednak to nie wszystko. Kolejnym pozytywnym aspektem stosowania octu jabłkowego, jako płukanki do włosów, jest wpływ na ich porost. Sprawi on także, że nasze włosy staną się znacznie miększe, a co za tym idzie, łatwiejsze do rozczesania.

Stosowałyście już kiedyś te sposoby?

Zobacz zdjęcia:

włosy

Proszek do pieczenia i ocet jabłkowy są doskonałymi kosmetykami naturalnymi do włosów.

włosy

Preparaty z nich przyrządzone sprawią, że włosy staną się znacznie mniej podatne na przetłuszczanie i dodadzą im miękkości.

włosy

Te stare i sprawdzone sposoby są używane przez wiele kobiet.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.gazeta.pl