Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Właśnie się zaczęło, dramatyczny przekaz podczas Polsat SuperHit Festiwal. Widzowie oniemieli
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 20.05.2022 22:47

Właśnie się zaczęło, dramatyczny przekaz podczas Polsat SuperHit Festiwal. Widzowie oniemieli

Polsat SuperHit Festiwal
fot. Polsat SuperHit Festiwal, kadr

Właśnie rozpoczął się Polsat SuperHit Festiwal. Zanim jednak zabrzmiały pierwsze hity, ze sceny popłynął niezwykły komunikat, a widzowie byli świadkami poruszających wydarzeń. Przed publicznością stanął zespół Enej, a na ekranie pojawił się ukraiński żołnierz.

Już dziś rozpoczął się Polsat SuperHit Festiwal. W Sopocie zgromadzili się najpopularniejsi polscy artyści, a widzowie z niecierpliwością oczekują na swoich ulubionych wykonawców i największe hity. Tegoroczna impreza jest jednak wyjątkowa i już od pierwszych sekund publiczność mogła się o tym przekonać.

Polsat SuperHit Festiwal rozpoczęła dramatyczna scena. Na ekranie pojawił się ukraiński żołnierz

Polsat SuperHit Festiwal rozpoczynają tzw. koncerty platynowe. Na występy czekali kolejni artyści, których płyty sprzedały się najlepiej. Widzowie spodziewali się zobaczyć Cleo, czy Macieja Maleńczuka. Tymczasem jako pierwszy przed publicznością stanął zespół Enej, a publiczność była świadkiem poruszającej chwili.

Wydarzenie rozpoczął segment poświęcony Ukrainie. Zespół fokowy wykonał niezwykły utwór „Brat za brata”. Piosenkę nagrano wraz z ukraińską grupą „Kozak System”, której członkowie obecnie walczą na froncie za swój kraj.

Jeden z nich połączył się ze sceną w Sopocie, aby przekazać gorące podziękowania za wsparcie, oraz wyrazić żal, że przez wojnę nie mógł towarzyszyć polskim przyjaciołom podczas występu.

Żywiołowy, przepełniony słowiańskim duchem utwór wzbudził zachwyt publiczności Sopot SuperHit Festiwal.

To przepiękny ukłon w stronę całego ukraińskiego narodu w sytuacji, która się dzieje i w której ludzie oddają życie za swój kraj – mówił wcześniej lider formacji, Piotr „Lolek” Sołoducha dla Polsatu.

Polsat SuperHit Festiwal
Polsat SuperHit Festiwal
Polsat SuperHit Festiwal

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Tomasz Kammel wziął się za siebie i przeszedł metamorfozę. Pokazał zdjęcie bez koszulki
  2. Małgorzacie Opczowskiej puściły nerwy, gdy wyjrzała przez okno. Nikt nie spodziewał się takiej wściekłości
  3. Niepokojące wieści o Marcinie Hakielu. Rezygnuje z wielkich pieniędzy?

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania