Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiemy, ile Polacy wkładają do kopert weselnych. Całkiem sporo
Karol Osiński
Karol Osiński 24.06.2021 22:13

Wiemy, ile Polacy wkładają do kopert weselnych. Całkiem sporo

wesele
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiele osób często nie wie, ile włożyć pieniędzy do koperty wybierając się na ślub. Wiemy już, na jakie kwoty decydują się Polacy. Wszystko zależy od stopnia pokrewieństwa lub znajomości z parą młodą.

Sezon ślubny w pełni, a osoby z branży mają tyle roboty, że sami nie wiedzą, czym się zająć. Podobny kłopot mają goście weselni, jednak dotyczy on nie kwestii organizacyjnej, lecz finansowej.

Ile Polacy wkładają do kopert?

W Polskim zwyczaju przyjęło się, że w kopercie powinna znaleźć się kwota, której minimalna wartość to finansowy zwrot dla pary młodej za miejsce dla gości weselnych. Oczywiście bardzo często zdarzają się kwoty dużo wyższe, ale i niższe.

Nie zdziwi nikogo fakt, że pary młode czasami skarżą się na bezczelność ze strony zaproszonych gości, gdy okazuje się, że w kopercie nie znajduje się nic, lub po prostu zwykłe drobniaki.

Jednak wiemy już jakie kwoty zazwyczaj przekazują osoby zaproszone na wesela. Wszystko zależy od stopnia pokrewieństwa lub znajomości. Najwięcej dają rodzice chrzestni. Zdarza się, że w kopertach od nich znajduje się od 2 do nawet 3 tysięcy złotych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na dużą hojność można liczyć od rodziny zza granicy. Zdarza się, że tacy goście wkładają do kopert nawet do 800 euro. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku znajomych z pracy. Tutaj kwoty wahają się w przedziale od 300 do 500 złotych.

Pozostała część rodziny pary młodej i bliscy przyjaciele decydują się na przekazanie minimum 500 złotych, jednak wszystko zależy od obecnej sytuacji materialnej. A wy ile mniej więcej przeznaczacie na prezent dla pary młodej?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Porażający widok nieba w stolicy. Mieszkańcy wyglądają przez okna, ludzie zatrzymują się na ulicy
  2. Lewandowski nagle zabrał głos. Przekazał kibicom zdumiewającą wiadomość
  3. Dworczyk przekazał niebywałą wiadomość. Gorszych wieści nie mogliśmy się spodziewać

Źródło: pomorska.pl

Tagi: wesele
Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem