Lifestyle.Lelum.pl > Programy > W „Klanie” grała zakonnicę, w życiu spotkała ją tragedia. Agnieszka Wosińska straciła ukochanego. „Choroba zaatakowała z ukrycia”
Martyna Pałka
Martyna Pałka 20.11.2022 18:53

W „Klanie” grała zakonnicę, w życiu spotkała ją tragedia. Agnieszka Wosińska straciła ukochanego. „Choroba zaatakowała z ukrycia”

Klan
fot. kadr z serialu „Klan”

Agnieszka Wosińska największą popularność zawdzięcza roli Doroty Lubicz w kultowym serialu „Klan”. To właśnie postać charyzmatycznej zakonnicy przyniosła jej nieśmiertelną sympatię fanów. Mało kto jednak wie, jak wielką tragedię przeżyła znana aktorka. 

W przeciwieństwie do sukcesywnej kariery aktorskiej gwiazda nie może pochwalić się równie szczęśliwym życiem osobistym. Dwa lata temu przeżyła ogromną tragedię i pożegnała swojego ukochanego męża.

Kim jest Agnieszka Wosińska znana z serialu „Klan”?

Gwiazda pojawiła się w kultowej produkcji już na samym początku. Fani serialu „Klan” z pewnością doskonale pamiętają Dorotę Lubicz, która od czasu do czasu wracała do domu rodzinnego. Rola charyzmatycznej siostry zakonnej to jedna z wielu kreacji aktorskich, która przyniosła jej popularność.

Agnieszka Wosińska pojawiła się również w takich produkcjach jak „Moje córki krowy”, „Zabawa, zabawa”, „Belfer 2” czy „Papiery na szczęście”. Seriale to jednak niejedyne miejsce pracy gwiazdy, która świetnie odnajduje się również na deskach teatralnych. Od czasu ukończenia studiów związana jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

„Klan”: Agnieszka Wosińska przeżyła ogromną tragedię

Mało kto wie, że dwa lata temu gwiazda przeżyła prawdziwy dramat. Dorota Lubicz z serialu „Klan” pożegnała swojego ukochanego męża Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Wokalista odszedł nagle i niespodziewanie 11 października 2020 roku w Warszawie. Mężczyzna pozostawił swoją pogrążoną w żałobie żonę i syna Mateusza.

Rok później aktorka zorganizowała specjalny koncert ku czci swojego zmarłego męża. Podczas uroczystego wydarzenia zdecydowała się nawet wykonać utwór „Rock na Bagnie”.

Cóż, planowaliśmy wspólną jesień życia, a dane nam było tylko szczęśliwe babie lato. Choroba zaatakowała z ukrycia. Pomyślcie o nim ciepło. Czuję, że Paweł jeszcze tutaj jest – wyznała Agnieszka Wosińska w jednym z wywiadów po śmierci ukochanego.

Zobacz, jak obecnie wygląda gwiazda:

Agnieszka Wosińska Klan

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
    3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi

 

Powiązane
Magdalena Wójcik i Manuela Michalak
Wielki test wiedzy o programie Big Brother. Aby go zdać, musisz mieć minimum 12/16