Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ulewna burza w Poznaniu. Zalane ulice, komunikacja stanęła
Karol Osiński
Karol Osiński 22.06.2021 18:19

Ulewna burza w Poznaniu. Zalane ulice, komunikacja stanęła

burza
Fot. Facebook.com/ Lubuscy Łowcy Burz

Przez Poznań przeszło oberwanie chmury. Ulice są zalane, a w niektórych miejscach stworzyły się ogromne korki. Komunikacja miejska stanęła, a sygnalizacja miejska przestała działać. Dodatkowo zawalił się dach jednej z hal sportowych. Jak podaje poznański oddział Gazety Wyborczej pod jednym z wiaduktów w Swarzędzu zalane zostały samochody.

Gwałtowna zmiana pogody w Poznaniu. Mieszkańcy stolicy wielkopolski nie byli przygotowani na tak nagłe oberwanie chmury. Tamtejsza straż pożarna ma ręce pełne pracy.

Przez Poznań przeszła gwałtowna burza

Opady deszczu i burza zaskoczyły mieszkańców Poznania dziś w godzinach popołudniowych. Początkowo zajęły wschodnią część miasta, a do jego centrum przeniosły się dopiero w okolicach godziny 13:00.

Jak podaje poznan.wyborcza.pl poznańska straż pożarna w niespełna godzinę otrzymała ponad 80 zgłoszeń o wszelkiego rodzaju awariach, czy podtopieniach, jednak w dalszym ciągu napływają nowe.

Mamy urwanie głowy. Telefony się urywają i wszyscy jesteśmy w pełnej gotowości – mówił rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Poznaniu, Michał Kucierski w rozmowie z wyżej przytoczonym portalem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Strażacy zostali zmobilizowani do pracy z pompami, służącymi do pozbywania się wody z zalanych domów i pomieszczeń. Zalana została także szkoła przy ulicy Solnej.

Zawalił się dach hali sportowej

Na tym nie koniec nieprzyjemnych doniesień z Wielkopolski. Portal epoznan.pl podaje, że na ulicy Grochowskiej zawalony został właz do studzienki kanalizacyjnej. Na domiar złego zawalił się dach nowej hali sportowej na osiedlu Pod Lipami.

Zapadło się około 300 metrów dachu hali sportowej. Na razie nie mamy informacji o poszkodowanych osobach – powiedział Michał Kucierski.

Na moście dworcowym wstrzymany został ruch tramwajów, a dworzec PKS walczy z zalaniem. O podtopieniach informują także poznańskie restauracje. O pogodzie na resztę dzisiejszego dnia przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

W Poznaniu trwa walka z żywiołem. Zawalił się dach jednej z hal sportowych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: poznan.wyborcza.pl, epoznan.pl

Tagi: burza
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów