Koniec poszukiwań 3,5-letniego chłopca. TVP przekazało wiadomość, cała Polska wstrzymała oddech
TVP właśnie podało informacje, że poszukiwania zaginionego przed kilkoma godzinami chłopca zostały zakończone. Dziecko było widziane po raz ostatni ok. godz. 15:00 w miejscowości Stary Adamów, gdzie wybrało się do lasu z matką. Nagle zniknęło z pola widzenia kobiety, która wezwała pomoc. Teraz poszukiwania znalazły swój finał.
Przed kilkoma godzinami rozpoczęła się akcja poszukiwawcza 3,5-letniego chłopca, którego zaginięcie zgłosiła matka. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Stary Adamów w gminie Aleksandrów. TVP właśnie poinformowało, że poszukiwania zostały zakończone.
TVP: Dziecko się odnalazło
3,5-letni chłopiec ze Starego Adamowa został znaleziony. O szczęśliwym finale akcji poszukiwawczej funkcjonariuszy policji poinformował portal lodz.tvp.pl . Poszukiwania rozpoczęły się w okolicach godziny 16:30.
Przypomnijmy, że matka wraz z chłopcem wybrali się na grzyby do lasu w okolicach ul. Nastrojowej w miejscowości Stary Adamów w gminie Aleksandrów. Matka zdecydowała się zostawić chłopca samego na kilkanaście minut, by zebrać większą ilość grzybów. Kiedy wróciła, dziecka już nie było.
Bezzwłocznie powiadomiła organy ścigania, by pomogli jej w poszukiwaniach synka. Jak przekazał portal rmf24.pl 3,5-latek cierpi na spektrum autyzmu. W poszukiwanie włączyli się funkcjonariusze policji wraz z psami tropiącymi, a także śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Na całe szczęście chłopiec miał znaleźć się cały i zdrowy .
- Dariusz Gnatowski miał jedno, wielkie marzenie. Było związane z jego przepiękną córką
- Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, „Boczek” z Kiepskich
- Nagła wiadomość w sprawie zmiany obostrzeń. ”Gazeta Wyborcza” ujawnia, co może nas czekać
Zaginięcia dzieci w Polsce. Zasady zachowań w trakcie porwania lub zaginięcia dziecka.
Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl statystyki donoszą, że w Polsce co roku ginie ok. 7 tys. dzieci, z których aż 5 proc. pozostaje nieodnalezionych. Polska policja odnotowała, że zdecydowaną większość zaginięć stanowi niepełnoletnia młodzież, która z uwagi na problemy rodzinne często decyduje się na ucieczkę z domu. Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Polsce niektóre z porwań lub zaginięć dzieci zyskały bardzo duży medialny rozgłos, ponieważ często dochodziło do nich w tajemniczych i ciężkich do wytłumaczenia okolicznościach.
W wielu z nich brakowało wystarczającej ilości śladów, czy narzędzi mogących prowadzić do wyjaśnienia zagadki, z jakiej przyczyny dziecko uciekło z domu, bądź w jaki sposób zostało uprowadzone przez porywaczy. Portal warszawa.naszemiasto.pl w jednym z materiałów przedstawił przykłady 8 niepełnoletnich osób, które zaginęły w naszym kraju na przestrzeni lat 2017 – 2018 w bardzo podejrzany i nieprowadzący do wyjaśnienia sposób. Dotychczas nie udało się wyjaśnić przyczyn zaginięcia.
Czasami warto zadać sobie pytanie, co jest najczęstszą przyczyną tego, że dzieci uciekają z domów? Zazwyczaj spowodowane jest to złymi kontaktami z rodzicami, lub nieodpowiednią opieką nad dziećmi w domu. Istnieją również porwania rodzicielskie, które polegają na uprowadzeniu lub zatrzymaniu dziecka przez jednego z rodziców, lub prawowitych opiekunów bez poinformowania o tym drugiego z nich. Co ciekawe w Polsce takie zachowanie nie jest kwalifikowane jako czyn przestępczy.
Nasze prawo traktuje taki przypadek jako formę zaginięcia. Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl małe dzieci w Polsce giną głównie z powodu nieodpowiedniej opieki nad nimi oraz zaniedbania kontaktu. Często zdarza się również sytuacja, w której to rodzice na chwilę tracą wzrok nad maluchami, a potem nie są w stanie ich odnaleźć.
Całe szczęście w większości przypadków dzieci odnajdują się całe i zdrowe. Jeśli chodzi o nastolatków, to najczęstszymi przyczynami zaginięć są po prostu ucieczki z domów. Ich przyczyn jest mnóstwo. Można wśród nich wymienić chęć przygód, nieodpowiednie towarzystwo, pierwsze miłości, czy też złe kontakty z rodzicami.
Kiedyś jedna z fundacji o nazwie ITAKA, czyli Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych wydała na swojej stronie specjalny poradnik, w którym opisano dokładnie jak zapobiec zaginięciom dzieci. Zdaniem ekspertów najważniejsza jest pierwsza godzina od zaginięcia dziecka. Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać jest pytanie przechodniów o dziecko oraz samodzielne przeszukanie okolicy.
Jeśli nie przyniesie to oczekiwanego skutku, wówczas należy zgłosić sprawę na policję. Jak wiadomo, każde dziecko powinno wiedzieć, w jaki sposób obchodzić się z nieznajomymi, zatem bardzo istotne jest, by odpowiednio wcześnie nauczyć swoje pociechy zachować w takich, lub podobnych sytuacjach.
Od 1983 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ustanowiony został przez urzędującego wówczas prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reegana. Wprowadzony został z okazji głośnego zaginięcia 6-letniego chłopca nazwiskiem Etan Patz. Zaginął 25 maja 1979 roku.
Ciekawostką jest fakt, że wizerunek chłopca był pierwszym, jaki umieszczono na kartonach z mlekiem. Mimo tego i bardzo rozległych poszukiwań, chłopca nie udało się nigdzie znaleźć.
ZOBACZ TEŻ:
- Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
- Tragiczne odkrycie w Polsce, spełnił się czarny scenariusz. Weszli do hotelu i zamarli
- Pilna wiadomość od Ministerstwa Zdrowia z samego rana. Polacy muszą się zastosować
- Dagmara z „Królowych życia” pokazała nagle drugiego syna. Ma 25 lat i jest niezwykle blisko z Conanem
- Oddał mocz na Katarzynę Cichopek. Cała Polska zobaczyła, co stało się na wizji TVP
- Ojciec Andrzeja Dudy przyłapany, dziennikarze mają zdjęcia. Jan Duda może zapłacić wysoką karę?
- Gessler w bezceremonialny sposób odniosła się do horrendalnych cen w nowej restauracji. Tylko za zupę trzeba zapłacić 60 zł
Źródło: lodz.tvp.pl