Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Czym dzisiaj zajmuje się Magda Mikołajczak-Olszewska?
Karol Osiński
Karol Osiński 15.01.2021 18:40

Czym dzisiaj zajmuje się Magda Mikołajczak-Olszewska?

TVP
fot. screen youtube@Dawno Temu w TV

Przez lata uchodziła za jedną z największych gwiazd TVP. Prowadziła kilka ulubionych programów, a praca w telewizji była jej największą pasją. Niestety, jak w każdej pracy nie zawsze bywało kolorowo, dlatego jakiś czas temu postanowiła zniknąć z anteny. Był okres, w którym za swoją pracę otrzymywała śmieszne pieniądze. Czym dzisiaj zajmuje się Magda Mikołajczak-Olszewska?

Jej kariera w TVP była długa i owocna, jednak przeżywała chwile, których wolałaby nie pamiętać. Była prowadzącą takich programów jak Pytanie na śniadanie, lub Kawa czy Herbata. Chociaż był moment, w którym jej gaże były wprost prześmiewcze, to dzisiaj nie musi martwić się o swoje finanse.

Była gwiazda TVP zarabiała śmieszne pieniądze

Magda Mikołajczak-Olszewska nigdy nie ukrywała swojej wielkiej pasji do wykonywanego przez nią zawodu dziennikarki. Jednak po równych 25 latach pracy w TVP, czyli w 2016 roku postanowiła raz na zawsze rozstać się z państwówką, w której przeżyła mnóstwo radosnych chwil i równie wiele rozczarowań.

Jak dowiedział się portal pomponik.pl, był w życiu gwiazdy okres, w którym niekoniecznie spodobała się jednemu z nowych szefów, który uznał, że powinna usiąść za biurkiem przy pracy redaktorskiej, co przełożyło się na zdecydowaną obniżkę zarobków. Wobec tego miała zostać pozbawiona honorarium za dyżury w roli prezentera oraz prowadzenie śniadaniówek i otrzymywać pensję w wysokości… 333 zł.

W telewizji są lata chude i tłuste, ale nie uważam, że te, kiedy nie było mnie na wizji, były złe. Zmusiły mnie do ciągłego uczenia się nowych rzeczy. Przestałam być prezenterką, ale nadal byłam dziennikarką TVP – mówiła Magda Mikołajczak-Olszewska w rozmowie z Galą.

Dziennikarka uznała, że wizja usunięcia jej z roli prezenterki telewizyjnej nie była dla niej bolesna, ponieważ nigdy nie darzyła sympatią zapowiadania programów w studiu, jak miało to miejsce choćby przed Eurowizją w 1998 roku. Jedyne, co ją zabolało, to forma usunięcia z wizji.

O tym, że zdecydowano się mnie zdjąć, dowiedziałam się ostatnia. Razem ze mną zdjęto też Monikę Luft. Nikt nigdy nie wytłumaczył nam, dlaczego tak się stało. Może to był wynik jakiegoś układu, może czyjegoś złego humoru… – opowiadała Magda Mikołajczak-Olszewska.

Czym dzisiaj zajmuje się Magda Mikołajczak-Olszewska?

Magda Mikołajczak-Olszewska zajmuje się dzisiaj… głównie liczeniem pieniędzy. Jej sytuacja finansowa jest doskonała, głównie z powodu pomysłu, który narodził się w jej głowie, oraz Bernadetty Machały-Krzemińskiej w 2011 roku.

Kobiety założyły przed laty firmę Stavka, która zajmowała się przeprowadzaniem castingów, do różnych seriali, filmów lub reklam. W 2011 roku wstąpiły do KRRiTV o przyznanie koncesji na nadawanie kanału noszącego nazwę U-TV. Po pół roku grupa TV odkupiła od kobiet 25 proc. udziałów, a następnie kolejne 25,5 proc. Dzisiaj kanał ten nosi nazwę TTV.

Dzisiaj obie panie nie muszą martwić się o swoje pieniądze, których nie jest im brak. Skoro jesteśmy przy byłej gwieździe TVP, to przypomnijmy wpadkę, która stacji przydarzyła się kilka dni temu. O wszystkim przeczytacie >tutaj<. Znacznie cięższy moment w życiu przeżywa obecnie inna z byłych gwiazd stacji.

Zobacz zdjęcia:

TVP

Magda Mikołajczak-Olszewska zapowiadała programy w studiu TVP.

TVP

Chociaż był moment, w którym zarabiała śmieszne pieniądze, to dzisiaj była gwiazda TVP nie musi martwić się o sytuację finansową.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl