Lech Wałęsa powiedział mi kiedyś, że pokonałem Pewex — czytamy.

Wtedy przyszła moda na lalki Barbie, które były pożądane przez niemal wszystkie dziewczynki na świecie. Krzysztof Szewczyk na początku magazynował je w dwupokojowym mieszkaniu przy ulicy Marszałkowskiej. Wspomina, że oprócz lalek było tam również pełno niepożądanych… prusaków.

Przynosiłem je potem do swojego domu. Chowały się w mojej teczce i sprytnie zmieniały lokal — powiedział.

Czy Krzysztof Szewczyk wróci do TVP?

Jak wiadomo dziennikarz już od kilku lat nie współpracuje z Telewizją Polską. Zrezygnował również z prowadzenia programu Pogodni panowie, który redagował razem z Wojciechem Pijarowskim. Mogliśmy ich wtedy usłyszeć na antenie Radia Pogoda.

Pytany o to, czy czasami tęskni do pracy w mediach twierdzi, że tak naprawdę cały czas czeka na odpowiedni moment, aby do tego wrócić.

Mam parę pomysłów na duże formaty, ale za wcześnie, żeby o nich mówić — zdradza, dodając, że na jego powrót do telewizji na pewno przyjdzie jeszcze czas.

Obecnie jego spółka należy do jednej z największych dystrybutorów kosmetyków większości światowych marek. Firma Krzysztofa Szewczyka ma przedstawicielstwa handlowe w 12 największych polskich miastach i zaopatruje sklepy dużych sieci perfumeryjnych i drogeryjnych.

Chcielibyście, żeby wrócił na ekrany?

Zobacz zdjęcia:

tvp
fot. TRICOLORS/East News

Był prawdziwą legendą TVP.

tvp
fot. TRICOLORS/East News

Jednak całkowicie porzucił pracę w mediach i skupia się na własnej firmie. Razem z Wojciechem Pijanowskim (od lewej) prowadził program radiowy Pogodni Panowie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Książka Ludzkie gadanie. Życie. Rock and roll i inne nałogi