Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TVP w piękny sposób uhonoruje Pawła Królikowskiego. Znamy plan prezesa
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 06.03.2020 17:39

TVP w piękny sposób uhonoruje Pawła Królikowskiego. Znamy plan prezesa

szpital
instagram.com/twojatwarzbrzmiznajomo

TVP to stacja, która produkowała i emitowała serial Ranczo. W postać Kusego, którą widzowie serialu pokochali, wcielał się Paweł Królikowski. Na pogrzebie aktora oprócz rodziny i przyjaciół pojawiło się mnóstwo osób związanych zawodowo z aktorem. Wśród nich znalazł się prezes Telewizji Polskiej, który chce uhonorować Pawła Królikowskiego.

TVP postanowiła uhonorować swojego wspaniałego aktora, który odegrał ogromną rolę w historii tej stacji. Paweł Królikowski był aktywny w społeczności Telewizji Polskiej, jak i w Polskim Radiu. Nic więc dziwnego, że zostanie szczególnie doceniony.

TVP: Paweł Królikowski

Telewizja Polska straciła swojego wielkiego artystę. Serial Ranczo w swojej idei był dość innowacyjny, a postać Kusego, który na oczach widzów przechodzi metamorfozę i staje się największą miłością głównej bohaterki, była ukochana przez wszystkich.

Na pogrzebie aktora pojawiło się mnóstwo sław ze świata aktorskiego, ale także wielu pracowników telewizji i instytucji, z którymi artysta był związany zawodowo. Na pogrzeb przybyli także prezydent Andrzej Duda oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. Nie mogło zabraknąć prezesa TVP Jacka Kurskiego, który tak wspaniałą postać kultury i sztuki postanowił uhonorować.

  1. Rafał Maserak pokazał pierwsze zdjęcie syna. Gratulują mu największe gwiazdy
  2. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci
  3. Napis na nagrobku, który zbulwersował wielu. Rodzina umieściła niecenzuralne zdani

TVP nazwie imieniem Pawła Królikowskiego festiwal

Paweł Królikowski oprócz aktorstwa, uwielbiał wiersze i poezję śpiewaną. To on był pomysłodawcą Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie Zdrój. Zachęcił do jego zorganizowania Telewizję Polską i Polskie Radio. Gdy festiwal powstał Paweł Królikowski, został jego dyrektorem artystycznym. Jacek Kurski w rozmowie z Faktem przyznał, że chce nadać festiwalowi imię Pawła Królikowskiego, by uhonorować jego twórczość, a także wkład w rozwój i powstanie tego wydarzenia.

– To bardzo bliskie sąsiedztwo, a mimo to jesteśmy do Czechów trochę odwróceni bokiem. Nie wiem, z czego tego wynika. Z tego, że oni mają więcej południowych stoków, a my północnych? Przecież z tego można czerpać inspirację – mówił w Jedynce Paweł Królikowski.

W tym roku odbędzie 5 edycja festiwalu, już bez jego największego zwierzchnika i pomysłodawcy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

TVP

Jacek Kurski chce uhonorować Pawła Królikowskiego, nazywając jego imieniem festiwal, którego aktor był dyrektorem artystycznym.

tvp

Paweł Królikowski pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Piosenki polsko-czeskiej w Kudowie Zdrój przez 4 lata.

paweł królikowski

Paweł Królikowski grał ulubioną przez wszystkich postać Kusego w Ranczu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Świetny patent na naleśniki. Jeden trik ułatwi ci życie, już nigdy nie zrobisz ich inaczej
  2. Nie żyje wokalistka legendarnego zespołu. Smutne wieści przekazała przyjaciółka
  3. Agnieszka Woźniak-Starak we wstrząsającym wyznaniu: „Miałam stalkera przez 3 lata”

Źródło: jastrzabpost.pl