Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widzowie wściekli na TVP. Niewiarygodne, co wydarzyło się na scenie, o wymyślonym artyście jest głośno

Widzowie wściekli na TVP. Niewiarygodne, co wydarzyło się na scenie, o wymyślonym artyście jest głośno

TVP
fot. East News/Tricolors

W materiale Wiadomości skrytykowano stację Polsat za to, że na scenie zamiast Andrea Bocellego pojawił się Czadoman, uczestnik ostatniej edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Muzyk disco-polo przebrany za wybitnego tenora zaśpiewał dla widzów stacji. Okazuje się jednak, że TVP też nie była uczciwa wobec oglądających Sylwestra Marzeń. Na scenie pojawił się muzyk Pedro Santana, o którym nikt wcześniej nie słyszał.

Imprezy sylwestrowe stacji telewizyjnych wzbudziły sporo kontrowersji w ostatnich dniach. Okazuje się, że na koncercie zorganizowanym przez TVP pojawił się niejaki Pedro Santana. Niestety, wcześniej o muzyku nikt nie słyszał, chociaż stacja przedstawiała go jako twórcę hitu Opa, opa.

Pedro Santana na sylwestrze TVP

Pedro Santana miał wykonać na Sylwestrze Marzeń swój największy przebój Opa, opa. Tak na swojej stronie podawała TVP. Problem polega na tym, że autorem piosenki jest ktoś zupełnie inny.

Opa, opa napisał grecki piosenkarz Giorgos Alkaios, później swoje wersje przedstawiali jego rodacy – Notis Sfakianakis czy Despina Vandi. Największą popularność zdobył jednak cover stworzony przez szwedzko-grecki zespół Antique.

TVP mogła zatem mieć pewność, że hit rozgrzeje publiczność w sylwestrową noc, ponieważ jest znany przez miliony Polek i Polaków.

Jednak w tym momencie pojawia się pytanie, kim jest wspomniany Pedro Santana? Wiemy na pewno, że nie autorem wielkiego hitu Opa, opa.

Kim jest Pedro Santana?

Tożsamość owianego tajemnicą Pedro Santany szybko została zdemaskowana. Okazało się, że artysta, który zaśpiewał piosenkę Opa, opa to Wenezuelczyk, którego grecka publiczność mogła podziwiać w tamtejszej edycji The Voice.

Wokalista miał przyjemność również wystąpić w greckim talent show – Final 4. Jednak mimo niewątpliwego talentu, artysta nie ma jeszcze na swoim koncie żadnego autorskiego utworu.

TVP zatem zaprosiło na jedną z największych imprez w roku gwiazdę, która w rzeczywistości gwiazdą nie jest. Konto Pedro Santany na platformie YouTube obserwuje tylko 612 osób.

Warto wspomnieć, że Wenezuelczyk w przeszłości niejednokrotnie pojawiał się w TVP. Fani programu Jaka to melodia z pewnością go pamiętają. To właśnie tam miał okazję zaprezentować widzom TVP utwór Despacito Luisa Fonsiego, czy Bailando Enrique Iglesiasa.

O nieścisłości związanej z Pedrem Santaną jako pierwsza poinformowała Marta Najman. Jak widać, w TVP nie brakuje wrażeń, o czym więcej możecie przeczytać >tutaj<, a także >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

TVP

Wpadka w TVP? Na scenie pojawił się nieznany artysta.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: onet.pl, twitter.com