Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Test na spostrzegawczość, większość widzi tylko 4 zwierzęta. Geniusze znajdą aż kilkanaście
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 19.05.2021 17:15

Test na spostrzegawczość, większość widzi tylko 4 zwierzęta. Geniusze znajdą aż kilkanaście

test
fot. : onsizzle.com

Test na spostrzegawczość to ulubiona rozrywka wielu z nas. Większość ludzi na tym obrazku widzi jedynie 4 gatunki zwierząt. Jak się okazuje, ci genialniejsi dostrzegą ich aż kilkanaście!

Test na spostrzegawczość to rysunek, na którym znajduje się na pozór kilka zwierząt. W kilka minut możemy wytężyć nasz umysł i poczuć ogromną satysfakcję, chyba że zagadka okaże się zbyt skomplikowana. Geniusze dojrzą aż kilkanaście zwierzaków!

Test na spostrzegawczość – ile widzisz zwierząt?

Autor tego rysunku postanowił zagrać na naszych zmysłach. Stworzył obrazek, na którym widać na pozór cztery gatunki zwierząt. Chodzi o to, byśmy pomyśleli, że zabawa jest godna wysiłku umysłowego przedszkolaka, tymczasem ci bystrzejsi potrafią dostrzec w rysunku kolejne rozwiązania!

Słoń, osioł, pies i kot to zwierzęta, które widzimy na pierwszy rzut oka. Postaraj się przyjrzeć dokładniej, by stwierdzić, ile tak naprawdę gatunków przedstawił autor – nie wszystkie są oczywiste. Okazuje się, że może być to aż kilkanaście zwierzaków!

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ile zwierząt widzisz?

Test na spostrzegawczość to świetny pomysł na rozrywkę podczas kwarantanny. Warto popróbować swoich umiejętności, zwłaszcza w czasie, gdy komputer i telefon o wiele częściej zaprzątają nam uwagę.

Ilość czasu spędzonego przed ekranem komputera czy telefonu usypia naszą spostrzegawczość. Jesteśmy zmęczeni bodźcami wysyłanymi przez media, a nasza cierpliwość jest coraz mniejsza. Jeśli dasz sobie chwilę, będziesz zauważać kolejne i kolejne gatunki. Powodzenia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

test

Na pierwszy rzut oka widać tu cztery gatunki zwierząt. Nie zniechęcaj się i daj sobie czas, by znaleźć ich więcej.

test

Pomyśl tyle czasu, ile potrzebujesz.

test

Na obrazku kryje się mnóstwo rodzajów zwierząt. Ile z nich zgadłaś?

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: papilot.pl

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego