Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Te polskie gwiazdy unieważniły ślub kościelny. Same znane nazwiska
Jędrzej  Cięciel
Jędrzej Cięciel 12.04.2024 16:50

Te polskie gwiazdy unieważniły ślub kościelny. Same znane nazwiska

Skrzynecka, Borkowski, Szelągowska
fot. KAPiF, Canva

W życiu nie zawsze jest tak jak na końcu bajek. A w życiach osób bardzo rozpoznawalnych tym bardziej. Ciągła presja społeczna, światła reflektorów, setki problemów i dramatów, najwyższe obroty, ciągłe bodźce i częste uzależnienie od intensywnych przeżyć. To wszystko często przeszkadza w długotrwałej stabilizacji (chociaż czasem wręcz przeciwnie). Przedstawiamy listę celebrytów, którzy nie wytrwali w miłości i unieważnili śluby.

Gwiazdy, które unieważniły ślub kościelny

1. Wojciech Cejrowski

Tak tak, przeczytaliście dobrze. Znany ze swoich konserwatywnych poglądów i gorliwej wiary podróżnik, który boso udał się w podróż dookoła świata, unieważnił swój ślub kościelny z inną znaną podróżniczką, Beatą Pawlikowską. Chociaż sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Otóż para formalnie nie była małżeństwem pomimo ceremonii, która odbyła się w kościele. Tak się składa, że nie dotrzymali oni formalności urzędowych, co pozwoliło im po rozstaniu unieważnić sakrament w sądzie biskupim. Sprytnie?

KAPIF_oryginal_K648391F.jpg
Fot. KAPIF, Wojciech Cejrowski

2. Dorota Szelągowska

Wyszła za mąż za słynnego kompozytora Adama Sztabę. Co ciekawe, żyli w nieformalnym związku aż przez 11 lat, pobrali się i… unieważnili ślub już po 3 miesiącach.

Dorota Szelągowska
Fot. KAPIF, Dorota Szelągowska
Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski byli nietypowym małżeństwem. "Nie lubiliśmy się" Cejrowski o „zdychającym” Alfie Evansie. „Opanuj emocje”

Jacek Kurski i Katarzyna Skrzynecka też unieważnili śluby

3. Jacek Kurski

Były prezes Telewizji Publicznej i późniejszy przedstawiciel Polski w Banku Światowym (dość interesująca ścieżka zawodowa) był żonaty z Moniką Kurską. Dzięki nieznanym do końca przyczynom oraz procedurom udało mu się jednak dotrzeć aż do samego Watykanu, który zdecydował się unieważnić ich ślub kościelny. Teraz, Jacek Kurski jest w szczęśliwym związku małżeńskim ze swoją ukochaną Joanną (Kurską rzecz jasna).

Jacek i Joanna Kurscy
Fot. KAPIF, Jacek i Joanna Kurscy

4. Katarzyna Skrzynecka 

Bardzo znana jurorka programu Polsatu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w przeszłości wyszła za mąż za Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Urbańskiego. Co niezwykle przykre, zapewne dla obojga byłych małżonków, na rozwód musieli czekać aż sześć lat.

Katarzyna Skrzynecka
Fot. KAPIF, Katarzyna Skrzynecka

Jacek Borkowski

5.  Jacek Borkowski

Niezwykle interesującym elementem tej historii jest to, co Jacek Borkowski zdecydował się ujawnić. Otóż w celu unieważnienia małżeństwa posunął się on do kłamstwa. Zeznał, że jest gejem, a sąd zdecydował się przychylić się do jego roszczeń. 

KAPIF_oryginal_K1166827F.jpg
Fot. KAPIF, Jacek Borkowski z żoną