Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tamka 38 – nowy lokal w Warszawie! Instagramowe wnętrza i aż 36 rodzajów ginu
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 10.08.2019 19:51

Tamka 38 – nowy lokal w Warszawie! Instagramowe wnętrza i aż 36 rodzajów ginu

Tamka 38
Fot. materiały prasowe

Lubisz wieczorne szwendanie się po mieście? Mamy coś dla Ciebie – w nowym hotelu Motel One przy Tamce, właśnie ruszył nowy bar, a w nim 36 rodzajów ginu!

New spot – Tamka 38

Lokalizacja Motel One jest w punkt – Tamka jest na trasie do najpopularniejszych miejsc. Bulwary, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście czy Powiśle – z której strony nie startujesz na wieczorne eskapady, Motel One będzie ci po drodze. Nie ma się co dziwić – centralna lokalizacja jest wpisana w DNA marki hoteli Motel One, które w całej Europie znane są z klimatycznych barów, chętnie odwiedzanych nie tylko przez turystów – są również stałym miejscem spotkań mieszkańców.

Insta wnętrza z Chopinem w tle

Nie oszukujmy się – to ważne, żeby miejscówka dobrze wypadała też w aparacie. W barze Motel One nie musisz się o to martwić. One Lounge to pięknie zaprojektowana przestrzeń, wypełniona włoskimi meblami robionymi na specjalne zamówienie hotel Motel One Warszawa-Chopin. Wchodząc do hotelu od razu zobaczymy piękną kanapę w kształcie klawiatury fortepianu. Nad recepcją widnieje zjawiskowy mural autorstwa króla street artu – Mariusza Libela, współtwórcy kultowej grupy Twożywo. Dalej jest jeszcze ciekawiej – czarna szklana ściana za barem, która przypomina fortepian, hokery mające kształt nutek i przede wszystkim niewiarygodnie wygodne fotele, w których można siedzieć godzinami, sącząc…

Gin & tonic

Ten koktajl powstał na potrzeby… lecznicze. Wymyślono go na początku XIX w. jako remedium na malarię – do ginu dolewano tonik, żeby zbalansować gorzki smak zawartej w nim leczniczej chininy. Okazało się, że od lekarstwa do kultowego drinku jest bardzo blisko – koktajle na bazie ginu weszły szturmem do popkultury, np. dzięki filmom o agencie 007, czy piosenkom Oasis. Nie ma się co dziwić, gin to alkohol prosty w przygotowaniu, a jednocześnie pozwalający na ciekawe i nieoczekiwane połączenia smakowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA LOKALU:

Tamka
Tamka