Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tajemniczy widok na grobie Pawła Królikowskiego. Aktor właśnie skończyłby 60 lat
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 31.03.2022 21:00

Tajemniczy widok na grobie Pawła Królikowskiego. Aktor właśnie skończyłby 60 lat

Ranczo
filmpolski.pl

Niezwykły aktor – Paweł Królikowski – który odszedł dwa lata temu, właśnie obchodziłby 60. urodziny. Teraz najwięksi fani utalentowanego aktora mogą jedynie odwiedzić jego grób, którego wygląd nie jest przypadkowy. Na nagrobku znajduje się tajemnicza sentencja, nawiązująca do czasów jego telewizyjnej kariery, kiedy pracował jako prezenter.

Choć dziś wszyscy znają Pawła Królikowskiego jako znakomitego aktora serialowego oraz teatralnego, początki kariery stawiał jako prezenter w Telewizji Polskiej. Tworząc program dla najmłodszych „Truskawkowe studio” dopiero zaprzyjaźniał się z kamerą.

Przykre wieści o odejściu Pawła Królikowskiego 27 lutego 2020 roku pogrążyły media w głębokim żalu. Do dziś jego grób jest regularnie odwiedzany przez rodzinę i bliskich przyjaciół. Na płycie widnieje tajemnicza sentencja, której znaczenie wyjaśnił syn artysty.

Tajemniczy zapis na grobie Pawła Królikowskiego

W 2015 roku aktor przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu, co bardzo wpłynęło na jego aktywność zawodową. Dotychczas zdobywał sympatię i rozpoznawalność dzięki głównym rolom w serialach oraz filmach, jednak po problemach zdrowotnych postanowił usunąć się z życia medialnego.

Grywał jedynie epizodyczne role, zasiadał również w loży jurorskiej programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

W lutym 2020 roku do opinii publicznej dotarły smutne wieści o jego odejściu, pozostawiając branżę filmową w głębokiej żałobie. Niedługo potem zorganizowano pogrzeb Pawła Królikowskiego.

Do ceremonii pożegnalnej doszło 5 marca 2020 roku na Powązkach Wojskowych, gdzie artystę pożegnała rodzina oraz znajomi z branży. Na cześć Pawła Królikowskiego został postawiony grób z tajemniczym zdaniem, którego znaczenie wyjaśnił syn, Antek Królikowski.

Paweł Królikowski

Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech… — brzmi napis na grobowej płycie.

Okazuje się, że tajemnicza sentencja pochodzi z czasów pracy aktora w programie „Truskawkowe studio”, gdzie napisał około stu piosenek. Rodzina uhonorowała w ten sposób początki kariery uwielbianego przez tłumy artysty.

Paweł Królikowski odszedł, pozostawiając żonę oraz piątkę dzieci. Do dziś branża filmowa odczuwa pustkę, a wielbiciele chętnie wracają do produkcji z ich ulubieńcem. 1 kwietnia aktor obchodziłby swoje 60. urodziny.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. W Biedronce już od czwartku, w Lidlu kilka dni później. Wspaniałe okazje, w sklepach będą tanie produkty do domu

Źródło: Jastrząb Post