Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Syn Edyty Górniak o zostaniu muzułmaninem. Szokujące, co uważa o Koranie, plany o zmianie życia zaskakują
Michał Fitz
Michał Fitz 02.10.2023 10:22

Syn Edyty Górniak o zostaniu muzułmaninem. Szokujące, co uważa o Koranie, plany o zmianie życia zaskakują

Allan Krupa
fot. KAPiF; Allan Krupa o religii

Czyżby syn Edyty Górniak również nie miał tradycyjnego, polskiego spojrzenia na duchowość, podobnie jak jego mama, której przekonania wzbudzają pewne kontrowersje? Alla Krupa opowiedział o tym więcej w niedawnym wywiadzie. Niektórzy mogą być bardzo zaskoczeni.

Allan Krupa nie podziela wierzeń mamy?

Edyta Górniak już nie raz zasłynęła w mediach swoimi przekonaniami dotyczącymi duchowości, których absolutnie nie ukrywa. Wprost stwierdziła, że jest tak naprawdę na Ziemi od 4 tysięcy lat, a to po prostu jej kolejne wcielenie. 

Jednocześnie wciąż nie wyrzekła się całkowicie Boga, a swego czasu była dużo bardziej gorliwą katoliczką. Trudno więc jednoznacznie skategoryzować jej poglądy i wierzenia. Okazuje się, że syn ma na te kwestie jeszcze inne spojrzenie.

Alan Krupa z mamą.jpg
Edyta Górniak i Allan Krupa
fot. KAPiF
Allan Krupa komentuje spięcie między Dodą i Edytą Górniak. "Wspieram mamę, jakiego wroga by nie miała"

Allan Krupa o religii

Allan Krupa była całkiem niedawno gościem Żurnalisty. Ci, którzy spodziewali się po młodzieńcze poruszania tylko lekkich i swobodnych tematów, mogli się nieźle zdziwić. Młody artysta wprost przyznał, że również świadomie interesował się sprawami religii i duchowości. Jego poglądy również mogą zaszokować.

Co ciekawe, doszedł do własnych wniosków, które raczej nie pokrywają się z tymi, o których mówi jego mama. Mało tego, stwierdził wprost, że zastanawiał się nawet nad przejściem na islam! Skąd taki pomysł u kogoś w jego wieku?

górniak syn.jpg
Edyta Górniak i Allan Krupa
fot. KAPiF

Allan Krupa o islamie

Krupa przyznał, że religia muzułmańska zaciekawiła go, gdyż od znajomych dowiedział się, że pomimo bardzo niekorzystnego na Zachodzie PR'u, wiara ta niesie ze sobą wiele dobrych lekcji, które zapisane są w Koranie. Syn Edyty Górniak zarzekł się jednak, że przed podjęciem wiążącej decyzji w tej kwestii musiałby się dużo lepiej z całą religią zapoznać.

Znaczy, od razu nie podjąłbym pochopnie takiej decyzji, tylko musiałbym przeczytać Koran najpierw i to ze trzy razy, żeby zrozumieć na pewno. […] W Koranie jest dużo takich fajnych lekcji, które mogłyby mi się przydać w życiu i po prostu sporo mógłbym się nauczyć z tej książki

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania