Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Świeczki z pszczelego wosku
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 04.07.2022 11:02

Świeczki z pszczelego wosku

fot. materiały prasowe

Świeczki z pszczelego wosku cieszą się coraz większą popularnością. Pasują do ekologicznych trendów. Są naturalne. Mają jednak dużo więcej zalet, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Wyglądają pięknie, niektóre jak plastry miodu. Inne są w pięknych pojemnikach zdobionych motywami kwiecistej łąki albo pszczół. Jednak ich prawdziwe zalety można odkryć dopiero po zapaleniu.

Czas spalania

Jest stosunkowo długi. Z powodzeniem można przyjąć, że świeczka z pszczelego wosku, która waży 150 g, spala się przez około 40 godzin, a więc mniej więcej tyle, co świeczki z wosków roślinnych.

Nie brudzą

Spalając się, nie kopcą, nie wydzielają dymu. To ogromna zaleta. Raz, że nie zostawiają ciemnych smug na ścianie czy meblach, dwa, że nie wydzielają szkodliwych substancji i nie zanieczyszczają powietrza w domu.

Poprawiają mikroklimat

Nie tylko nie zanieczyszczają powietrza, świece z pszczelego wosku poprawiają jego jakość, dlatego są one wręcz polecane tym, którzy cierpią na choroby układu oddechowego. Neutralizują jony dodatnie wytwarzane przez tablety, smartfony, telewizory, kuchenki mikrofalowe i inne urządzenia elektryczne, a ponadto działają antybakteryjnie.

Koją nerwy

Ich słodki, naturalny zapach miodu uspokaja nas, odpręża i podnosi nastrój. Odgania stres i sprzyja zasypianiu, dzięki czemu jesteśmy bardziej wypoczęci, zregenerowani i zadowoleni, a nawet zdrowsi. Głęboki sen sprzyja bowiem regeneracji organizmu.

Warto spróbować

O zaletach świeczek z pszczelego wosku możesz przekonać się, wybierając jedną z nich – Aroma Home Miód. Została stworzona z wosku pszczelego z dodatkiem wosku sojowego. Wygląda pięknie i będzie wspaniałą ozdobą letniego stołu. Pachnie słodko i słonecznie. Zapach miodu wzbogacony nutami kwiatu pomarańczy i wanilii przywołuje wspomnienia pięknych wakacji. Świeczka jest dostępna w internetowym sklepie https://aromame.eu/.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: materiał prasowy

Tagi: świeczki