Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Spędził w trumnie 7 dni. Nagranie z eksperymentu aż mrozi
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.02.2024 13:31

Spędził w trumnie 7 dni. Nagranie z eksperymentu aż mrozi

MrBeast
YouTube/MrBeast, CanvaPro

MrBeast to bezkonkurencyjny lider, jeśli chodzi o wielkość kanału w serwisie YouTube. Mężczyzna zgromadził na nim ponad dwieście milionów subskrybentów i może się poszczycić wieloma sukcesami. Influencer jest wielkim fanem niewyobrażalnych wyzwań, które czasem wydają się całkowicie nierealne. To, co zrobił ostatnio, sprawia, że oczy szeroko się otwierają.

MrBeast podbił sieć

Jest obecnie nazywany największym indywidualnym twórcą, który tworzy treści w serwisie YouTube. Ukrywa się pod pseudonimem MrBeast, choć tak naprawdę nazywa się James Stephen Donaldson. Na swoim kanale zgromadził na ten moment 237 milionów subskrybentów z całego świata, co plasuje go na drugim miejscu na świecie, jeśli chodzi o wielkość profilu.

EN_01556693_0363.jpg
Źródło: MICHAEL TRAN/AFP/East News

W 2020 roku postanowił otworzyć restaurację sprzedającą burgery. Sieć naliczyła sobie ponad 600 lokali w samych Stanach Zjednoczonych, kilka z nich pojawiło się również w Kanadzie oraz w Wielkiej Brytanii. W 2023 roku twórca zdecydował się jednak zamknąć biznes ze względu na brak czasu na odpowiednią kontrolę jakości produktów.  Dwa lata temu na rynku pojawiły się również czekolady w pięciu smakach o nazwie “Feastables”, co jest drugim tak dużym projektem MrBeasta związanym z żywnością.

MrBeast zapłacił za operację wzroku 1000 osób. Teraz już widzą Wpłacił na WOŚP 100 tyś. Porażające, co teraz go spotyka. Pojawiły się poważne oskarżenia. Komu wierzyć?

Kolejne wyzwania internetowego twórcy

Twórczością amerykańskiego YouTubera inspirują się influencerzy z całego świata. Ma to związek z tym, że MrBeast często podejmuje się różnych widowiskowych wyzwań, których efekty chcą oglądać niemal wszyscy. Niecały miesiąc temu doprowadził on do największej w historii serwisu YouTube eksplozji materiału wybuchowego. Wszystko wydarzyło się w ramach eksperymentu, w którym zaproszony chłopak miał ochronić przy pomocy wybudowanej według własnego pomysłu fortecy 500 tysięcy dolarów.

Następnie MrBeast nasyłał na budowlę kolejne plagi, które miały na celu ją zniszczyć: najpierw atak przeprowadziło pięć czołgów, jednak bezskutecznie. Drugim wyzwaniem było przetrwanie wspomnianego gigantycznego wybuchu, który również nie uszkodził pieniędzy chronionych przez Blake'a. W kolejnym kroku YouTuber zrzucił na fortecę płonące samochody i pociski z katapulty. To ostatni atak zniszczył 500 tysięcy dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Znany youtuber prosił o pomoc i apelował. Teraz nie żyje. Łamiące szczegóły ws. śmierci Roberta Góreckiego

MrBeast dał się zamknąć w trumnie?

Jedno z ostatnich przeprowadzonych przez YouTubera wyzwań sprawiło, że wielu osobom zmroziło krew w żyłach. Jego ciało wylądowało pod ziemią na całe siedem dni. Po tym, jak przeszklona trumna się zamknęła, nie było już odwrotu. MrBeast miał co prawda zapasy jedzenia i wody, jednak dopływ powietrza był wyjątkowo ograniczony. O bezpieczeństwo mężczyzny dbali członkowie jego ekipy.

Przez całe siedem dni YouTuber był nagrywany przez kamery umieszczone w strategicznych miejscach. Trumna, w której leżał, została zasypana kilkoma tonami ziemi. Z całego zdarzenia powstał film, który swoim wynikiem zawstydziłby każdego internetowego twórcę. W 24 godziny został odtworzony ponad 50 milionów razy. Nie ma tu zresztą nic dziwnego, ponieważ za pomocą tego eksperymentu MrBeast pobił dotychczasowy rekord świata w przebywaniu w trumnie pod ziemią.

Tagi: youtube